Jerzy Buzek w Kole i Kłodawie z poparciem dla Ireneusza Niewiarowskiego

0
56
20191007_122818

Jerzy Buzek odwiedził Koło oraz Kłodawę i udzielił poparcia dla kandydującego w wyborach do Sejmu RP, Ireneusza Niewiarowskiego. – Popieram Irka Niewiarowskiego w starcie do Sejmu z listy Koalicji Obywatelskiej, ponieważ bardzo wiele zrobił dla Polski, dla samorządności i regionu konińskiego. Nieocenione są jego zasługi dla polskiej wsi. Szczególnie mam tu na myśli wejście Polski do Unii Europejskiej. To właśnie dzięki działaniom Irka i kierowanego przez niego Krajowego Stowarzyszenia Sołtysów udało się przekonać sołtysów i wejść do Unii. To według mnie największy sukces Irka – powiedział były premier, eurodeputowany, Jerzy Buzek. Wspomniał także o tym, iż wraz z Ireneuszem Niewiarowskim współpracuje kilkadziesiąt lat, a początki ich znajomości sięgają czasów ,,Solidarności”. Podczas spotkania mowa była również o zagrożeniach, jakie dotyczą regionu koniński z uwagi na ustanie wydobycie węgla, a także nadziei upatrywanej w transformacji energetycznej i pójściu w kierunku energii odnawialnej. – Z Irkiem Niewiarowskim pierwsze rozmowy na ten temat zaczęliśmy 2 lata temu. Czeka nas rekultywacja terenów pokopalnianych, rewitalizacja miast, sprawiedliwa transformacja energetyczna, cyfryzacja. Inny obszar naszych rozmów to susza czy kwestie związane z niemarnowaniem żywności – kontynuował gość. – Premier Buzek jest naszym skarbem, jeśli chodzi o szeroko pojętą współpracę, a jego kontakty są nie do przecenienia – zaznaczył Ireneusz Niewiarowski, dodając także kilka slow odnośnie swoich planów co do pracy w Sejmie RP. – Będę bronił samorządu. Mam gotowe ustawy. Moje doświadczenie, jak i wieloletnia praca w organizacjach samorządowych, pozwolą mi skutecznie działać i rozwiązywać problemy krajowe.

Panowie odnieśli się też do polityki senioralnej, prowadzonego przez Ireneusza Niewiarowskiego Banku Żywności, a na koniec zaapelowali do mieszkańców regionu o udział w wyborach 13 października.

Wizyta Jerzego Buzka w Kole stała się okazją do odwiedzenia wystawy kolskiego fajansu w kolskim ratuszu. Premier, w towarzystwie Ireneusza Niewiarowskiego i wiceburmistrza Lecha Brzezińskiego, zostali po niej oprowadzeni przez Piotra Śniegockiego, a na koniec spotkania, na pamiątkę wizyty w Kole, Piotr Śniegocki obdarował Jerzego Buzka kolską amforę wyprodukowaną w latach 80. XX wieku, pochodzącą z jego prywatnej kolekcji.

Wczoraj Jerzy Buzek był także w samorządzie nad Rgilewkę, gdzie w Gminnym Ośrodku Kultury wziął udział w inauguracji kolejnego roku akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Kłodawie.

źródło: Biuro prasowe KSS, zdjęcia: Biuro prasowe KSS, Urząd Miasta i Gminy Kłodawa, archiwum prywatne Ireneusza Niewiarowskiego i Piotra Śniegockiego

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here