Jednostki OSP otrzymały wsparcie od samorządu powiatowego

0
80
osp

Rada Powiatu Kolskiego zdecydowała o udzieleniu pomocy finansowej każdej gminie w powiecie kolskim na realizację przedsięwzięcia pn. „Zapewnienie gotowości bojowej jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej z terenu powiatu kolskiego”. Wsparcie opiewa na 107.500 złotych. Aby przeznaczyć te środki powiatowi rajcy przyjęli jedenaście uchwał.

Warunkiem koniecznym do uzyskania dotacji celowej jest posiadanie przez jednostkę OSP aktualnego wpisu do KRS-u. Po otrzymaniu informacji od burmistrzów i wójtów z terenu powiatu kolskiego o jednostkach OSP posiadających aktualne wpisy do KRS i po dokonaniu ich weryfikacji, okazało się, że jednostek kwalifikujących się do przyjęcia dotacji jest 85, w tym: 14 w KSRG oraz 17 posiadających gotowość operacyjną.

Pomoc finansowa udzielona w formie dotacji celowej skierowana jest do jednostek OSP zarejestrowanych w krajowym rejestrze Sądowym. „Kwota dotacji może zostać wykorzystana tylko i wyłącznie na wydatki związane z gotowością jednostek do działań operacyjnych i bojowych, jak rrówniez na wydatki związane z przywróceniem jednostek do tych gotowości lub ich osiągnięcia po raz pierwszy. Zakres wydatków będzie obejmował budowę, rozbudowę i remont garaży, zakup sprzętu transportowego, sprzęt uzbrojenia i techniki specjalnej, sprzęt informatyki i łączności oraz wyposażenie osobiste i ochronne” – czytamy w uzasadnieniach do podjętych uchwał.

Każda gmina otrzymała wsparcie. Kwoty wahają się ono od 3 do 15 tysięcy złotych.

Gmina Dąbie otrzymała 15 000 złotych, Kościelec – 14 500 zł, a Kłodawa – 13 000 zł.
Nieco mniej, bo 12 500 zł, trafiło do gminy Olszówka. Gminy Koło, Babiak i Grzegorzew otrzymają po 9 500 złotych, a Osiek Mały – 8 500 zł. Na OSP w gminie Chodów przeznaczono 8 000 zł. Gmina Przedecz dostanie 4 500 zł, a gmina miejska Koło – 3 000 złotych.

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here