Jeden wynik pozytywny, dziewięć próbek w oczekiwaniu. Dzisiejsze dane PSSE w Kole

0
467
26-czerwca

Od 8 maja br. powiat kolski pozostawał jedynym w Wielkopolsce, w którym nie odnotowano COVID-19. Niestety, sytuacja ta zmieniła się i wczoraj w raporcie sporządzanym przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną, przy wykazie osób z dodatnim wynikiem badania laboratoryjnego w kierunku SARS-CoV-2, pojawiła się cyfra 1.

Pierwszą osobą w powiecie kolskim, u której badanie wymazu potwierdziło koronawirusa, jest 62-letni mężczyzna, który przyjechał z zagranicy, konkretnie z Niemiec. Jak wynika z uzyskanych informacji, mężczyzna zachował się bardzo odpowiedzialnie, zachowując zasady bezpieczeństwa. – Sam zgłosił się, i na podstawie wywiadu lekarskiego, pobrano od niego wymaz na oddziale zakaźnym konińskiego szpitala. Aktualnie pacjent przebywa w izolacji domowej – poinformowała Ewa Lewicka, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Kole. Siedem osób z najbliższego otoczenia 62-latka zostało objętych kwarantanną. Zostaną od nich pobrane wymazy do analizy pod kątem obecności koronawirusa.

Z dzisiejszego raportu PSSE w Kole wynika, że dotychczas, tj od 24 lutego br., w powiecie kolskim, do badań pobrano 584 próbki. Badanie 574 dało wynik negatywny, 9 czeka na wyniki analiz.