Jechali pod wpływem alkoholu i narkotyków

0
371

Troje młodych ludzi zatrzymanych zostało minionego weekendu przez kolskich policjantów. Jeden z nich kierował pod wpływem narkotyków, dwoje zaś po alkoholu.

Policjanci Wydziału Prewencji, w sobotę, tuż po godzinie 2.00 w nocy, w miejscowości Czołowo, zatrzymali do kontroli pojazd marki Fiat Albea. Zachowanie młodego kierowcy wskazywało, że może znajdować się pod wpływem narkotyków. W związku z tym mundurowi dokonali dokładnego sprawdzenia pojazdu i osoby. Przy mężczyźnie znaleźli zawinięty w papier susz roślinny. Okazało się, że jest to marihuana. Przeprowadzone badanie kierującego potwierdziło przypuszczenia policjantów. 21-latek prowadził auto pod wpływem środków odurzających. Młodemu kierowcy zatrzymano prawo jazdy i przedstawiono zarzuty posiadania narkotyków.

Tego samego dnia, w godzinach popołudniowych, policjanci ruchu drogowego, w Dębach Szlacheckich, zatrzymali nietrzeźwego motorowerzystę. 23-latek kierował simsonem, mając blisko promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Ponadto nie posiadał prawa jazdy. W związku z tym, został ukarany mandatem karnym za nieposiadanie uprawnień do kierowania motorowerem. Za jazdę w stanie nietrzeźwości karę wymierzy mu sąd.

W niedzielę, tuż przed godziną 4.00, na terenie miasta Koła, policjanci zatrzymali 25-letnią mieszkankę gminy Brudzew, która kierowała pojazdem marki Citroenem Xsara Picasso. Mundurowi wyczuli od niej woń alkoholu. W tym przypadku badanie stanu trzeźwości również wykazało prawie promil alkoholu. Kobiecie zatrzymano prawo jazdy, a auto zostało odholowane na policyjny parking.

Zgodnie z artykułem 178 a Kodeksu karnego, osobom nietrzeźwym lub kierującym pod wpływem środków odurzających grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat. Ponadto niezależnie od wymierzonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka co najmniej 3-letni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. zł, w przypadku osoby po raz pierwszy dopuszczającej się takiego czynu, oraz nie mniejszej niż 10 tys. zł, gdy osoba po raz kolejny popełniła to przestępstwo.

źródło: KPP w Kole

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here