Jechał całą szerokością jezdni. Został zatrzymany przez innego kierowcę

0
81

Postawą godną naśladowania wykazał się kierowca, który zwrócił uwagę na samochód jadący cała szerokością jezdni. Mężczyzna zorientował się, że kierujący najprawdopodobniej jest pod wpływem alkoholu. Świadek zatrzymał podejrzanego, odebrał mu kluczyki i wezwał policję. Okazało się, że kierujący fiatem 34-latek miał w organizmie ponad 3,5 promila alkoholu.

Do zatrzymania doszło wczoraj, czyli 12 lutego br., tuż przed 16.00, w miejscowości Brdów, na drodze wojewódzkiej nr 270. Z relacji świadka wynika, że 34-latek jechał całą szerokością jezdni, wjeżdżając nawet na chodnik dla pieszych. Jadący za nim kierujący peugeotem widząc, że kierowca fiata zupełnie nie kontroluje kierunku jazdy, zajechał mu drogę, aby uniemożliwić dalszą, budzącą zagrożenie podróż.

W samochodzie znajdowali się dwaj kompletnie pijani mężczyźni. Świadek od razu wyjął kluczyki ze stacyjki fiata i natychmiast powiadomił o tym fakcie policję. Przybyli na miejsce funkcjonariusze zbadali stan trzeźwości kierującego fiatem cinquecento. Urządzenie wskazało ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie. Jak ustalono, mężczyzna ten był już wcześniej karany za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i aktualnie nie posiada uprawnień. Za popełnione przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

Bez wątpliwości wzorowa postawa postronnej osoby pomogła w wyeliminowaniu potencjalnego zagrożenia na drodze. Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Kole dziękują za właściwą reakcję, jednocześnie mają nadzieję, że takie zachowania będą wzorem do naśladowania dla innych.

źródło: KPP w Kole

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here