Jak wyglądała współpraca babiackiego samorządu z organizacjami pozarządowymi w ubiegłym roku?

0
43
ie

Babiacki samorząd współpracuje z organizacjami pozarządowymi oraz pożytku publicznego. Sprawozdanie na ten temat, za 2019 rok, podczas ostatniej sesji Rady Gminy Babiak zostało przyjęte przez rajców. Środki na upowszechnienie kultury fizycznej i sportu zostały przeznaczone na potrzeby piłkarzy seniorów oraz młodzików młodszych, członków sekcji szczypiornistów oraz strzelectwa sportowego, na naukę wioślarstwa, gry w tenisa stołowego, jak również na prowadzenie szkoleń z piłki nożnej dla dzieci w wieku od 4 do 12 lat.

W zakresie upowszechniania kultury, sztuki i dóbr dziedzictwa narodowego zorganizowano imprezę sportowo-rekreacyjno-kulturalną w formie festynu rodzinnego i rajdu rowerowego w Babiaku dla mieszkańców oraz 10 imprez o tym samym charakterze w Brdowie.

Na plan 114.000 złotych podmioty organizujące wydarzenia wykorzystały 101.092 złote. Oceny merytorycznej składanych ofert dokonywała komisja. Realizację zadań przeprowadzało kilka organizacji. Są to Gminny Klub Sportowy „Nałęcz” Babiak, Stowarzyszenie „babiak21”, Uczniowski Klub Sportowy w Brdowie, Klub Sportowy „Oranje Sport Konin”, Stowarzyszenie Młodzieżowy Klub Sportowy „Brdów” w Brdowie i Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Brdowskiej.

Wszystkie zadania zostały przeprowadzone w stosownych terminach. Sprawozdania końcowe wpłynęły do końca stycznia br., a niewykorzystane środki finansowe zostały zwrócone na konto gminy Babiak.

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here