IX Turniej o Puchar Malinowej Mamby. Ile uda się im zebrać? [FOTO]

0
319
DSC05758

IX Turniej o Puchar Malinowej Mamby rozegrany został dziś w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kole. Wzięło w nim udział 16 drużyn, które zostały podzielone na cztery grupy. Z każdej do dalszych rozgrywek wychodziły 2 ekipy, które toczyły boje w ćwierć- i półfinałach. Najlepsze cztery walczyły o mistrzostwo i miejsca na podium, najpierw w małym, a potem wielkim finale. Ostatecznie zwyciężył zespół WWO Młoda Wyspa. Srebro przypadło Byle jak ale Gromy, a brąz – FC Bez Nazwy. Najlepszym bramkarzem okrzyknięto Mariusza Sobczaka z Byle jak ale Gromy, a najlepszym zawodnikiem turnieju został Igor Gołdyn z WWO Młoda Wyspa.

Ale trofeum nie było najważniejsze. Był to bowiem turniej charytatywny, tym razem dedykowany Oddziałowi Rejonowemu PCK w Kole. Dotychczas Stowarzyszenie „Malinowa Mamba” przeprowadzała turnieje w myślą o osobach indywidualnych, a także SOSW, WOPR i oddziale dziecięcym kolskiego szpitala. – Po raz pierwszy gramy dla PCK, ponieważ wspomaga nas przy wszystkich imprezach. Członkowie koła zawsze są z nami i zabezpieczają opiekę medyczną, a ponadto przy wielu innych wydarzeniach przeprowadzają szkolenia. Kolski oddział skupia bardzo wielu młodych ludzi, którzy uczą innych i są bardzo zaangażowani w to, co robią – powiedział prezes Stowarzyszenia „Malinowa Mamba” Mariusz Kwarciński.

Podobnie jak w poprzednich kilku edycjach akcji, zebraną przez organizatorów kwotę podwoi firma Wood-Mizer. Zatem taką samą kwotę jak ta, którą uda się zebrać z wpisowego drużyn (minimum 150 złotych, rekordzista wpłacił ponad 220 złotych), a także z licytacji gadżetów i loterii fantowej wpłaci firma. Z zebranych środków zakupione zostaną sprzęt do szkoleń, m.in. zestawy sztucznych ran oraz laptop na potrzeby prowadzonych szkoleń.

Ponadto prezes Wood-Mizera zdecydował o pomocy członkom PCK z Koła w zakresie remontu aneksu kuchennego i toalety oraz wyposażenia siedziby kolskiego PCK w nowe meble. Remont już trwa, a meble zostaną dostarczone w ciągu najbliższych dni.

Liczenie zebranych pieniędzy trwa. Do tego co już zebrano, dodane zostaną także środki z zrzutki.

zdjęcia: MOSiR w Kole, okrągłemiasto.pl

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here