Inauguracja też w Kole. Ruszyła kampania pod hasłem „Szkoda Ciebie na takie patoklimaty”

0
74
„Narkotyki i dopalacze zabijają” – to nazwa akcji edukacyjno-profilaktycznej, której głównym celem jest zwiększenie świadomości młodych ludzi na temat zagrożeń związanych z zażywaniem narkotyków i tzw. dopalaczy. Akcja będzie trwała do końca 2019 roku. Dziś dołączyły do niej instytucje, które na co dzień zajmują się m. in. profilaktyką narkotykową.
Przeciwdziałanie zjawisku narkomanii to bardzo trudne zadanie. Skuteczne działania nie mogą ograniczać się tylko do karania za przestępstwa narkotykowe. Konieczna jest również skuteczna edukacja z zakresu konsekwencji zdrowotnych, materialnych i karnych, jakie powstają w wyniku zażywania wszelkiego rodzaju środków psychoaktywnych. Skuteczna edukacja to działanie podejmowane zarówno przez policję, pedagogów, nauczycieli, terapeutów, jak i przez rodziców. Osoby te powinny być przygotowane do prowadzenia tego typu działań.
Dziś, czyli 2 kwietnia, o godz. 12.00, we wszystkich powiatach województwa wielkopolskiego nastąpiła inauguracja kampanii pt. „Narkotyki i dopalacze niszczą życie”, pod hasłem przewodnim „Szkoda Ciebie na takie patoklimaty”. Głównym jej celem jest uświadamianie młodych ludzi o niebezpieczeństwach związanych z zażywaniem narkotyków i środków zastępczych czyli tzw. dopalaczy.
Zorganizowane przez kolskich policjantów spotkanie inauguracyjne odbyło się w Miejskim Domu Kultury w Kole. Wśród zaproszonych do współpracy instytucji znalazły się m. in. Miejski Ośrodek Profilaktyki i Pomocy Rodzinie, Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Kole, Zespół Kuratorskiej Służby Sądowej przy Sądzie Rejonowym w Kole, Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Kole. Inauguracji kampanii towarzyszyła premiera spotu przygotowanego przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, który jest istotnym elementem tego przedsięwzięcia.
Organizatorzy kampanii mają nadzieję, że podejmując szereg profilaktycznych działań, przyczynią się do eliminacji zagrożeń, jakie niosą ze sobą środki odurzające.
źródło i zdjęcia: KPP w Kole

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here