Ile zarabiać będzie starosta kolski?

1
657
Podczas ostatniej sesji Rady Powiatu Kolskiego rajcy przyjęli uchwałę dotyczącą ustalenia wynagrodzenia starosty kolskiego. Na jej mocy Robert Kropidłowski będzie pobierał pensję, na którą składać się będzie wynagrodzenie zasadnicze w kwocie 4 800 zł, dodatek funkcyjny 2 100 zł oraz dodatek specjalny w wysokości 35 procent wynagrodzenia zasadniczego oraz dodatku funkcyjnego w kwocie 2 415 zł. Oprócz tych składników staroście przysługiwać będzie dodatek za wieloletnią pracę, nagroda jubileuszowa oraz dodatkowe wynagrodzenie roczne. Ogólna kwota wynagrodzenia starosty jest to 10 275 zł (wszystkie kwoty brutto).
Wysokość uposażenia jest zgodna z ustawą o pracownikach samorządowych a także z rozporządzeniem ws. wynagradzania pracowników samorządowych. Komisja budżetu i finansów pozytywnie zaopiniowała zaproponowany projekt uchwały, a w głosowaniu radni jednogłośnie przyjęli dokument w zaprezentowanym kształcie.

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

1 KOMENTARZ

  1. To teraz OSP Koło będzie bogate zapewne. Pan Naczelnik chyba nie będzie obojętny. Toż to tyle pieniędzy a no i jeszcze emerytura strażacka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here