Ile testów, ilu hospitalizowanych, ile kar administracyjnych czyli podsumowanie PSSE w Kole, od 24 lutego do dziś, tj. 29 maja br.

0
288
DSC07398

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Kole podała dziś dane odnośnie SARS-CoV-2 na terenie miasta i powiatu kolskiego. Informacja dotyczy okresu od 24.02.2020 roku do dziś, czyli 29.05.2020 roku.

 1. Liczba osób z dodatnim wynikiem badania laboratoryjnego w kierunku zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2: 0

2. Liczba osób objętych kwarantanną :

– od początku 1659, – aktualnie 50 w tym:

 • Kwarantanna z decyzji PPIS – 122, aktualnie – 0

 • Kwarantanna graniczna – 947, aktualnie – 32

 • Kwarantanna osób ze wspólnego zamieszkania – 590 – aktualnie – 18

3. Liczba osób w izolacji domowej – 23, aktualnie – 1

4. Liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym – 526, aktualnie – 0

 1. Liczba pobranych wymazów – 509

  wyniki ujemne – 507; wyniki w oczekiwaniu – 2, w tym:

 • u osób hospitalizowanych – 59, w oczekiwaniu – 0

 • u osób zgłoszonych do wymazu przez PPIS – 125, w oczekiwaniu – 2

 • u pensjonariuszy i pracowników DPD – 296, w oczekiwaniu – 0

 • personel medyczny – 29, w oczekiwaniu – 0

6. Liczba osób hospitalizowanych – 59, w tym:

 • 6 dzieci (wszystkie dzieci hospitalizowane na oddziale zakaźnym w Poznaniu)

 • 12 dorosłych (hospitalizowanych na oddziałach zakaźnych)

 • 41 osób hospitalizowanych na innych oddziałach niż oddział zakaźny

Aktualnie – brak osób hospitalizowanych – 59, w tym

 • 6 dzieci (wszystkie dzieci hospitalizowane na oddziale zakaźnym
  w Poznaniu)
 • 12 dorosłych (hospitalizowanych na oddziałach zakaźnych)

 • 41 osób hospitalizowanych na innych oddziałach niż oddział zakaźny

Aktualnie – brak osób hospitalizowanych.

7. Liczba nałożonych kar administracyjnych od początku – 7 – łączna kwota 80 000 zł, w tym

 • 4 przedsiębiorców za złamanie zakazów ograniczenia działalności obiektów;

 • 3 osoby za niedostosowanie się do obowiązku poddania się kwarantannie

W związku ze znoszeniem kolejnych ograniczeń dotyczących COVID-19 pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kole podejmują działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa zdrowotnego mieszkańcom powiatu kolskiego. Prowadzone są działania prewencyjne i informacyjno-edukacyjne skierowane do Urzędów Miast i Gmin, NZOZ-ów, DPS-ów, parafii rzymskokatolickich, zakładów pogrzebowych, obiektów użyteczności publicznej, spółdzielni mieszkaniowych, a także przedsiębiorstw wodociągowo-kanalizacyjnych. Prowadzony jest nadzór nad zakładami pracy, które zobowiązane są stosować procedury dotyczące podstawowych zasad bezpieczeństwa zdrowotnego pracowników. W zakresie żywienia zbiorowego i obrotu żywnością prowadzone są działania związane z zapewnieniem przestrzegania wytycznych przeciwepidemicznych Głównego Inspektora Sanitarnego, w tym rozpatrywanie interwencji dotyczących nie stosowania się do tych wytycznych. Prowadzony jest bieżący nadzór nad jakością wody, zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia w sprawie jakości wody do spożycia przez ludzi (Dz. U. z 2017 poz. 2294) w ramach kontroli urzędowej wykonywanej przez pracowników Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kole oraz kontroli wewnętrznej prowadzonej przez administratorów wodociągów publicznych. Otrzymane wyniki wskazują, że na terenie całego powiatu kolskiego woda jest przydatna do spożycia przez ludzi.

PSSE w Kole apeluje!

Chroń siebie i osoby w Twoim środowisku, edukując się i podejmując odpowiednie środki ostrożności. Postępuj zgodnie z zaleceniami, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się COVID-19. Często myj ręce. Używaj wody z mydłem i środka dezynfekującego na bazie alkoholu. Zachowaj bezpieczną odległość od osób kaszlących i kichających. Nie dotykaj oczu, nosa ani ust. Gdy kaszlesz lub kichasz, zakrywaj nos i usta wewnętrzną stroną łokcia lub chusteczką. Jeśli źle się czujesz, zostań w domu. Jeśli masz gorączkę, kaszel i trudności z oddychaniem, skontaktuj się z lekarzem. Pamiętaj, by wcześniej zadzwonić i umówić się na wizytę. Unikanie niepotrzebnych wizyt w placówkach medycznych pozwala systemom opieki zdrowotnej na bardziej efektywne działanie, a tym samym ochronę Ciebie i innych.

źródło: PSSE w Kole

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here