III Kolski Piknik Jeździecki z konkursem skoków przez przeszkody [FOTO]

0
399
DSC07035

III Kolski Piknik Jeździecki, a jego ramach IV Towarzyskie Zawody w Skokach przez Przeszkody odbyły się dziś, tj. w niedzielę, 1 września, na kolskich błoniach. Do zawodów zostało zgłoszonych 30 jeźdźców z okolicznych klubów. Każdy mógł skorzystać z trzykrotnego startu, więc maksymalnie mogłoby być 90 startów, ale ostatecznie było ich około 65. Rywalizacja odbyła się w pięciu konkursach: o nagrodę Stowarzyszenia „Kolanie” oraz o puchary drukarni „Dagraf”, burmistrza Koła Krzysztofa Witkowskiego, starosty kolskiego Roberta Kropidłowskiego oraz posła na Sejm RP Leszka Galemby powiedziała Justyna Banaszewska, która wraz z Piotrem Śniegockim, z ramienia organizatorów, czuwała nad przebiegiem imprezy.

Przy okazji warto wspomnieć, że ta kolska impreza z końmi w roli głównej nie jest pierwszą. Przed laty Piotr Śniegocki był pomysłodawcą i realizatorem także Powiatowych Zawodów Zaprzęgów Konnych, które odbyły się pięciokrotnie.

III Kolski Piknik Jeździecki zorganizowany został przez Stowarzyszenie KONIE24h, we współpracy z Gospodarstwem Agroturystycznym „Pod Dębem” i Powiatowym Kołem Hodowców Koni Wielkopolskich w Kole. Wydarzenie zostało dofinansowane ze środków samorządów miejskiego i powiatowego w ramach zadania pożytku publicznego.

Na błoniach, oprócz koni i jeźdźców, czekały inne atrakcje, m. in. place zabaw i animacje dla najmłodszych, muzyka na żywo oraz punkty gastronomiczne.

Poniższej galeria zdjęć z dzisiejszej imprezy. Zapraszamy do obejrzenia.

Piknik jeździecki w latach ubiegłych – czytaj TUTAJ

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here