III edycja Miejskiego Turnieju Sportowego. Zwyciężyła drużyna Szkoły Podstawowej nr 2 w Kole

0
345

Najpierw w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kole rywalizowały przedszkolaki. Dzień później natomiast do rozgrywek stanęli uczniowie klas I-III szkół podstawowych. Mowa o Miejskim Turnieju Sportowym „1001 Gra”, do którego swoje drużyny wystawiły cztery szkoły podstawowe z terenu Koła: SP nr 1, 2, 3 i 4. Niestety, brakło reprezentacji Szkoły Podstawowej nr 5.

Tym razem konkurencje były punktowane. Młodzi sportowcy mogli wykazać się w 10 różnych dyscyplinach. Były to m.in. wyścig kangurów z piłką, bieg slalomem w piłeczką do tenisa stołowego niesioną na rakietce, wyścig mrówek, sztafety wahadłowe, tor przeszkód z użyciem pachołków i płotków lekkoatletycznych, skoki w dal dodawane oraz rzuty do celu, tym razem do kosza korfballowego. Zawody – podobnie jak dzień wcześniej – prowadził Waldemar Pietrzak.

Po zakończeniu rywalizacji i podsumowaniu punktów, okazało się, że zwyciężyła drużyna Szkoły Podstawowej nr 2. Drugie miejsce zajęła SP nr 3, czwarte – SP nr 1, a czwarte – SP nr 4.

Wszystkie zespoły otrzymały puchary i dyplomy, a dzieci medale i upominki ufundowane przez organizatorów i sponsorów.

Radość z sukcesu drużyny SP nr 2 w Kole można obejrzeć w materiale wideo zrealizowanym przez dyrektora Michała Perzyńskiego:  https://www.youtube.com/watch?v=HNPRkznkvqI&feature=youtu.be