Gratulacje dla uczniów i nauczycieli z gminy Koło [FOTO]

0
791
DSC
DSC

Gratulacje dla uczniów i nauczycieli z gminy Koło były najważniejsze podczas uroczystej sesji. W obecności radnych, sołtysów oraz zaproszonych gości wyróżniający się pod względem wyników w nauce, sukcesów sportowych oraz działalności pozalekcyjnej wychowankowie szkół z terenu gminy Koło odebrali powinszowania. – Witam uczniów i rodziców, których praca zostanie za chwilę uhonorowana stypendiami za szczególne osiągnięcia w nauce. Dziękuję wam i gratuluję, że dokładacie starań i nie zadowalacie się podstawową wiedzą. Poszukujecie jej, biorąc udział w konkursach i olimpiadach, a przy tym osiągacie w nich doskonałe wyniki. Dziękuję również waszym rodzicom za wsparcie. Niech listy gratulacyjne będą wyrazem podziękowania za trud wychowania kolejnego pokolenia Polaków i dowodem na to, że warto tak czynić. Spełniacie się Państwo w tej roli doskonale. Dziś podkreślamy, jak ważna jest edukacja w naszej gminie. Dziękuję też radnym i pracownikom Urzędu Gminy w Kole na czele z panią sekretarz za to, że rozumieją te potrzeby i wspierając nas. Szczególne podziękowania kieruję do pani skarbnik, która z wyrozumiałością spogląda na programy w tym zakresie. Dziękuję też nauczycielom, dyrektorom i pracownikom szkół – mówił wójt gminy Koło, Mariusz Rybczyński, po czym każdemu uczniowi i rodzicom wręczył stosowny adres.

Przekazaniu dyplomów stypendialnych towarzyszyło nagrodzenie pracy wyróżniających się pedagogów. W tym roku odebrali je Bogumił Walczak, Edyta Ostruszka oraz Danuta Szwagrzak.

Ponadto Katarzynie Szumnej oraz Agnieszce Pasturek wójt powierzył pełnienie funkcji dyrektorów przedszkoli we Wrzącej Wielkiej i Powierciu na kolejne lata. Obie panie ponownie wygrały konkursy na stanowiska kierownicze w ww. placówkach i od 1 września 2019 roku do 31 sierpnia 2024 nadal będą nimi zarządzać. – W związku z tym składam gratulacje i życzę sukcesów w pracy, szacunku, satysfakcji z wykonywanych obowiązków i zdrowia – powiedział włodarz, do słów którego dołączyli także przewodniczący i wiceprzewodnicząca Rady Gminy Koło oraz sekretarz.

Przy okazji uroczystości dotyczącej gminnej edukacji wójt zaznaczył, że samorząd czekają wyzwania. Pierwszym jest reaktywacja Szkoły Podstawowej w Sokołowie. – W mojej ocenie będzie miała duży wpływa na warunki pracy uczniów i nauczycieli w całej gminie. Dziękuję nauczycielom za zrozumienie, jak i państwu radnym. Mam ogromną nadzieję, że nasze plany uda się zrealizować. Dziękuję za dotychczasową pracę i liczę na nie mniejszą w przyszłości.

Poniżej galeria zdjęć z dzisiejszej uroczystej sesji w gminie Koło. Zapraszamy do obejrzenia.

Inne wydarzenia z gminy Koło: czytaj TUTAJ

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here