Grand Prix Koło 2021. Kuba Gajda znów najszybszy!

0
201

Trzecia rywalizacja w ramach tegorocznego Grand Prix Koło odbyła się wczoraj, tj. w sobotę, 26 czerwca. Tym razem biegacze oraz miłośnicy nordic walkingu walczyli o puchar prezesa firmy Andre. Do pokonania mieli trasę o długości 5 km po nadwarciańskim wale. Na linii mety stanęło łącznie 143 zawodników: 115 biegaczy i 28 kijkarzy.

W biegu, w kategorii mężczyzn, z rewelacyjnym czasem 16 minut i 8 sekund zwyciężył 16-letni Kuba Gajda. Drugi linię mety minął Łukasz Wojnicki – 17 minut i 29 sekund, a trzeci był Marcin Wojewoda – 17 minut i 36 sekund.

Wśród kobiet pierwsza przybiegła Andżelika Niklewicz, która na pokonanie trasy potrzebowała 19 minut i 48 sekund. Druga lokata przypadła Michalinie Walczak, która do mety przybiegła po 20 minutach i 3 sekundach. Trzecie miejsca zajęła Justyna Wałowska, która 5 km biegła 20 minut i 15 sekund.

Spośród zawodników nordic walkingu, jako pierwsza na mecie zameldowała się Agnieszka Mielecka. Pokonanie 5 km zajęło jej 30 minut i 58 sekund. Z grona kobiet na drugim miejscu uplasowała się Małgorzata Safandowska – 35 minut i 12 sekund, a na trzecim Żaneta Czerniejewska – 37 minut i 2 sekundy.

Z grona mężczyzn, najszybciej na mecie zameldował się Marcin Radomski – 34 minuty i 10 sekund. Drugi był Szymon Sypniewski 34 minuty i 18 sekund, a trzeci Marcin Żurawik – 34 minuty i 50 sekund.

Ostatni start z cyklu tegorocznego Grand Prix, o puchar „Malinowej Mamby”, odbędzie się 3 lipca br.