0
380
DSC
DSC

Grand Prix Koła 2019 za nami! Dziś odbył się czwarty i ostatni bieg z cyklu. O puchar prezesa firmy Wood-Mizer walczyło 200 uczestników, w tym 151 biegaczy i 49 miłośników nordic walking. Wszystkich powitał prezes Robert Bagiński, życząc świetnych wyników, a potem, wraz z dyrektorem MOSiR-u, Jarosławem Kawką dali sygnał do rozpoczęcia rywalizacji. Bieg odbył się na dystansie 10 km, a marsz był o połowę krótszy.

Piękna słoneczna aura nie była jednak wymarzoną dla uczestników. Warunki były trudne, ale wszyscy odliczyli się na linii mety. Zanim jednak Sławomir Bartosik oficjalnie podał wyniki, a statuetki, dyplomy i puchary powędrowały do najlepszych, prezes Robert Bagiński podziękował za piękną walkę na trasie i rozwagę ze względu na wyczerpujące warunki pogodowe oraz pogratulował zwycięzcom wyników, a organizatorom przygotowania wydarzenia.

Grand Prix Koła 2019 za nami! Znamy triumfatorów!

Potem pozostało już tylko wręczyć trofea. Najpierw dekorowani byli uczestnicy dzisiejszych zmagań. W biegu o puchar prezesa firmy Wood-Mizer, w kategorii kobiet, najlepsza była Michalina Walczak-Pecyna. Druga na mecie zameldowała się Marta Marszałek, a trzecia – Justyna Wałowska. Wśród mężczyzn znów triumfował Krzysztof Nowosielski. Za nim przybiegł Przemysław Majda, a trzeci był Mateusz Maroszczyk.

W chodzie z kijkami, w gronie kobiet, najszybciej dystans pokonała Kamila Kolberg. Druga była Sylwia Miszczak, a na trzecim stopniu podium stanęła Małgorzata Szlachta-Panek.

Dzisiejszą klasyfikację zespołową wygrał Wood-Mizer, przed No Name Team i ekipą Koło Biega.

Tegoroczną edycję Grand Prix Koła zwieńczyła dekoracja najlepszych zawodników. W biegu, wśród kobiet, najlepsze wyniki odnotowała Michalina Walczak-Pecyna. Srebro stało się udziałem Justyny Wałowskiej, a brąz – Marty Marszałek. W kategorii kobiet zwyciężył Krzysztof Nowosielski. Na drugim stopniu podium stanął Mateusz Maroszczyk, a trzecim – Przemysław Majda.

W marszu, całą edycję, wygrała Kamila Kolberg. Za nią uplasowała się Sylwia Miszczak, a trzecia była Grażyna Tylak. Wśród panów zwyciężył Marcin Radomski. Drugi był Włodzimierz Remisz, a trzeci – Romuald Baranowski.

Szefowie firm oraz Stowarzyszenia Malinowa Mamba, którzy patronowali czterem wydarzeniom z cyklu, czyli dyrektor Geberit Produkcja Krzysztof Czeboćko, prezes Andre Abrasive Articles Robert Andre, prezes Wood-Mizera Robert Bagiński, prezes Malinowej Mamby Mariusz Kwarciński oraz dyrektor MOSiR-u Jarosław Kawka wręczyli także dyplomy najlepszym zawodniczkom i zawodnikom w poszczególnych kategoriach wiekowych. Finał natomiast stanowiło ogłoszenie zespołowych triumfatorów edycji 2019. Główne trofeum trafiło do drużyny Koło Biega. Odrobinę mniejszy puchar odebrali zawodnicy firmy Wood-Mizer, a z trzeciego cieszył się Geberit Team.

A na koniec wszystkich, ku ich uciesze, zmoczył… wystrzelony szampan!!!

Poniżej galeria zdjęć z dzisiejszego wydarzenia. Zapraszamy do obejrzenia.

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.