Grand Prix 44. Międzynarodowego Harcerskiego Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej w Kielcach dla „Wartaków”!

0
349

Grand Prix 44. Międzynarodowego Harcerskiego Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej w Kielcach trafiło do „Wartaków”! Ponadto zespół przywiezie do Koła Srebrną Jodłę Wychowawczą oraz Brązową Jodłę Harcerską. Ale to nie wszystko! Efektem pobytu w Kielcach jest nowa piosenka.

O trzy kolejne statuetki wzbogacił się dorobek Manufaktury Piosenki Harcerskiej „Wartaki”. Wczoraj jury konkursowe 44. Międzynarodowego Harcerskiego Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej w Kielcach zdecydowało o przyznaniu zespołowi z Koła Złotej Jodły – Grand Prix Festiwalu oraz Srebrnej Jodły Wychowawczej oraz Brązowej Jodły Harcerskiej.

To drugie Grand Prix kieleckiego festiwalu w historii „Wartaków”. Poprzednie zdobyło 5. pokolenie w 1996 roku, świętując tym samym 25-lecie istnienia zespołu.

W tegorocznym konkursie „Wartaki” zaprezentowały dwie piosenki: „Za celem” i „Nasze małe wędrowanie”. Tę drugą grupa zaśpiewała także podczas wczorajszego koncertu galowego, który zakończył się tuż przed północą.

Ale efektem udziału w festiwalu są nie tylko zdobyte statuetki. Podczas warsztatów, pod okiem eksperta muzycznego, opracowana została nowa piosenka. „Wielka rzeka”, która dołączy do repertuaru „Wartaków”, została już zaprezentowana kieleckiej publiczności i bardzo się spodobała.

Gratulujemy zespołowi, jego opiekunom oraz Pierwszemu Wartakowi – kierownikowi artystycznemu, Henrykowi Perzyńskiemu tegorocznego sukcesu i życzymy kolejnych!

O wyjeździe do Kielc i udziale „Wartaków” w festiwalu piszemy też na: https://okraglemiasto.pl/wartaki-sa-festiwalu-kielcach-walcza-o-kolejne-zlote-jodly/

zdjęcia: Manufaktura Piosenki Harcerskiej „Wartaki”

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here