Gminny Klub Dziecięcy „Miś” w Babiaku rusza 1 września

0
638
Resized_20200804_130016

Już niebawem, bo 1 września br., działalność rozpocznie pierwszy w gminie Babiak klub dziecięcy. Placówka otrzymała imię „Miś” i będzie jednostką zajmującą się opieką nad dziećmi w wieku od 1. roku życia do lat 3.

Klub został utworzony dzięki realizacji projektu „Wsparcie dla rodziców w Gminie Babiak – utworzenie gminnego klubu dziecięcego” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Oś priorytetowa 6 Rynek pracy, Działanie 6.4 Wsparcie aktywności zawodowej osób wyłączonych z rynku pracy z powodu opieki nad małymi dziećmi, Poddziałanie 6.4.1 Wsparcie aktywności zawodowej osób wyłączonych z rynku pracy z powodu opieki nad małymi dziećmi.

Czytaj także: W Babiaku powstanie klub dziecięcy, czyli żłobek

Miś” otrzymał statut. Ma ruszyć we wrześniu

Rekrutacja już się odbyła. Komisja przeanalizowała wszystkie złożone wnioski. Wraz z początkiem września w wyremontowanych pomieszczeniach, w których mieściło się Przedszkole Samorządowe w Babiaku, zawita dziesięcioro pociech, a czekają na nie przystosowane do ich potrzeb kolorowe, wyposażone w nowoczesny sprzęt sale.

Na tym jednak nie koniec. Gmina Babiak jest w trakcie kompletowania dokumentacji na podpisanie dofinansowania z Urzędem Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu na utworzenie kolejnych 10 miejsc dla dzieci w tymże klubie. Łącznie zatem byłoby ich 20. Zgodnie z założeniami, miejsca te dostępne byłyby od 1 stycznia 2021 roku.

zdjęcia: Urząd Gminy w Babiaku