Gminny Klub Dziecięcy „Miś” w Babiaku rusza 1 września

0
435
Resized_20200804_130016

Już niebawem, bo 1 września br., działalność rozpocznie pierwszy w gminie Babiak klub dziecięcy. Placówka otrzymała imię „Miś” i będzie jednostką zajmującą się opieką nad dziećmi w wieku od 1. roku życia do lat 3.

Klub został utworzony dzięki realizacji projektu „Wsparcie dla rodziców w Gminie Babiak – utworzenie gminnego klubu dziecięcego” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Oś priorytetowa 6 Rynek pracy, Działanie 6.4 Wsparcie aktywności zawodowej osób wyłączonych z rynku pracy z powodu opieki nad małymi dziećmi, Poddziałanie 6.4.1 Wsparcie aktywności zawodowej osób wyłączonych z rynku pracy z powodu opieki nad małymi dziećmi.

Czytaj także: W Babiaku powstanie klub dziecięcy, czyli żłobek

Miś” otrzymał statut. Ma ruszyć we wrześniu

Rekrutacja już się odbyła. Komisja przeanalizowała wszystkie złożone wnioski. Wraz z początkiem września w wyremontowanych pomieszczeniach, w których mieściło się Przedszkole Samorządowe w Babiaku, zawita dziesięcioro pociech, a czekają na nie przystosowane do ich potrzeb kolorowe, wyposażone w nowoczesny sprzęt sale.

Na tym jednak nie koniec. Gmina Babiak jest w trakcie kompletowania dokumentacji na podpisanie dofinansowania z Urzędem Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu na utworzenie kolejnych 10 miejsc dla dzieci w tymże klubie. Łącznie zatem byłoby ich 20. Zgodnie z założeniami, miejsca te dostępne byłyby od 1 stycznia 2021 roku.

zdjęcia: Urząd Gminy w Babiaku

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here