W gminie Koło, w 2018 roku, podatki na dotychczasowym poziomie!

0
124
Samorząd gminy Koło zdecydował o wysokości stawek podatków, jakie będą obowiązywać w 2018 roku. To ważna dla mieszkańców informacja, tym bardziej, że 2018 rok będzie kolejnym, w którym taksy pozostaną na niezmienionym poziomie.
Od kilku lat w gminie Koło nie zmienia się podstawa do obliczania podatku rolnego. Taka sama jak w latach ubiegłych, pozostanie także w 2018 roku i wynosić będzie 50 zł za decytonę żyta. Samorządowcy zdecydowali także o pozostałych ważnych dla mieszkańców stawkach taks, które nie zostaną podniesione. Przypomnijmy zatem. Podatek od gruntów związanych z działalnością gospodarczą będzie na poziomie 0,67 zł za mkw., a od pozostałych – 0,14 zł za mkw. Podatek od budynków mieszkalnych to wciąż 0,50 zł za 1 mkw., obiektów zajętych na prowadzenie działalności gospodarczej – 17,00 zł, związanych ze świadczeniem usług zdrowotnych – 4,45 zł, a wszystkich pozostałych budynków – 4,00 zł za mkw. Opłata od budowli wynosić będzie 2 procent ich wartości. Takie same jak w latach ubiegłych będą także opłaty od środków transportowych.

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here