Gmina Osiek Mały uchwaliła budżet na 2020 rok

0
305
DSC02125

Gmina Osiek Mały ma już uchwalony budżet na 2020 rok. Na 13 rajców obecnych na sali 12 opowiedziało się za przyjęciem projektu. Jeden członek rady nie wziął udziału w głosowaniu.

W 2020 roku dochody zaplanowano na 31 720 989 złotych. Wydatki natomiast przewidziane są na 37 073 065 złotych, z czego bieżące opiewają na 29.543.936 złotych, a ponad 7,5 miliona samorządowcy chcą przeznaczyć na zadania inwestycyjne.

Planowany deficyt budżetowy w wysokości 5.352.076 złotych gmina na sfinansować przychodami z tytułu zaciągniętych pożyczek i kredytu na rynku krajowym. Wójt Marek Górczewski liczy jednak na to, że finalnie będzie niższy.

Budżet gminy Osiek Mały na 2020 jest proinwestycyjny. Także bardzo intensywny ze względu na ilość środków przyrzeczonych na zadania majątkowe. Przeznaczamy na nie bowiem aż 7,5 miliona złotych, co przy 37 milionowych wydatkach ogółem jest naprawdę pokaźną kwotą. Myślę, że po przetargach okaże się, iż środków zostanie, a do budżetu zostaną prowadzone dodatkowe przedsięwzięcia, może mniejsze, ale równie ważne jak te, które już zaplanowaliśmy – powiedział wójt gminy Osiek Mały, Marek Górczewski. Włodarz ma także nadzieję, iż wolne środki z 2019 roku także zasilą wydatki na zadania majątkowe.

Wśród zaplanowanych zadań majątkowych najważniejsze są budowa kanalizacji sanitarnej w od Osieka Małego w stronę Moczydeł, gdzie powstało duże osiedle domków jednorodzinnych. W planach jest także rozbudowa szkoły w Dębach Szlacheckich. Dzięki inwestycji poprawią się warunki nauczania i nie będzie konieczności pracy na dwie zmiany.

Przyjęcie budżetu zakończył przewodniczący rady Sławomir Makarowicz gratulując wójtowi Markowi Górczewskiemu przyjęcia projektu. Włodarz natomiast życzył wszystkim zebranym pomyślnego i szczęśliwego 2020 roku.

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here