Gmina Dąbie realizowała projekt polegający na budowie PSZOK-u

0
143
zdjęcie-PSZOK

 

logotypy-22222

 

 

 

Gmina Dąbie realizowała projekt z dofinansowaniem ze środków Unii Europejskiej pod tytułem „Budowa punktu selektywnego zbierania odpadów komunalnych na terenie Gminy Dąbie” w ramach Osi Priorytetowej 4. „Środowisko”; Działania: 4.2. „Gospodarka odpadami”; Poddziałanie 4.2.1: „Tworzenie kompleksowych systemów gospodarki odpadami oraz uzupełnienie istniejących” Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. 

Projekt polegał na stworzeniu miejsca, do którego mieszkańcy będą mogli dostarczać wyselekcjonowane odpady komunalne. PSZOK przyjmować będzie m.in. odpady wielkogabarytowe, zużyty elektryczny i sprzęt elektroniczny, zużyte baterie i akumulatory i wiele innych odpadów, które nie są zbierana u „źródła”.

Głównym punktem PSZOK jest utwardzony plac z obiektami służącymi do czasowego magazynowania odpadów komunalnych. Na terenie PSZOK-a znajduje się również rampa rozładunkowa, waga samochodowa oraz warsztat naprawczy. Budowa punktu selektywnego zbierania odpadów komunalnych swoim zakresem obejmowała:

  1. Powierzchnie utwardzone,

  2. Kontener socjalno-biurowy,

  3. Magazyn trójdzielny,

  4. Zadaszone boksy magazynowe,

  5. Najazdową rampę rozładunkową,

  6. Infrastrukturę towarzyszącą tj.: waga samochodowa, kontenery i pojemniki na odpady, instalacje wodociągowe, kanalizacyjne, elektryczne, oświetlenie, brama wjazdowa, zieleń ozdobna i izolacyjna.

Projekt miał na celu stworzenie kompleksowego systemu gospodarowania odpadami i zapewnienie mieszkańcom Gminy Dąbie odpowiednich warunków do selektywnego zbierania odpadów komunalnych. Całkowita wartość projektu to 1 950 288,78 PLN, z tego kwota dofinansowania z Funduszy Europejskich (Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego) to 1 342 660,53 PLN.

materiał promocyjny

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here