Gdzie, kiedy i kto może używać herbu i flagi gminy Koło? Samorządowcy ustalili zasady

0
48

Samorządowcy gminy Koło określili zasady i warunki używania herbu i flagi gminy. Zgodnie z przyjętą uchwałą znaki te mogą być wykorzystywane tylko w sposób zapewniający im należytą cześć, a ich używanie nie może godzić w dobre obyczaje, prestiż i interes gminy.

Znaków samorządu nie można wykorzystywać dowolnie. Prawo do używania zarówno flagi, jak i herbu, przysługuje organom gminy Koło, gminnym jednostkom samorządowym i pomocniczym do celów związanych z realizacją zdań statutowych i ustawowych.

Herb może być używany na budynkach i wewnątrz siedzib organów gminy i jej jednostek, miejscach odbywania się uroczystości samorządowych oraz w innych miejscach za zgodą wójta, na drukach urzędowych, tablicach przy drogach publicznych, tablicach z nazwami miejscowości i placów, stronach internetowych gminy i jej jednostek administracyjnych, a także na materiałach promocyjnych i informacyjnych za zgodą włodarza. Wójt może jednak cofnąć taką zgodę, jeżeli używa się jej niezgodnie z określonymi przyjętymi zasadami.

O prawo do używania znaków gminy mogą ubiegać się m.in. instytucje, organizacje i osoby fizyczne działające na terenie gminy Koło, podmioty działające poza nią, które promują gminę, upowszechniają jej dorobek artystyczny i kulturalny, oświatowy i sportowy, stowarzyszenia gmin, których gmina Koło jest członkiem, organizatorzy konkursów pod patronatem wójta gminy Koło oraz osoby fizyczne i prawne, które reprezentują samorząd w zawodach sportowych, rozgrywkach itp. wydarzeniach.

Flaga gminy Koło może być wywieszana przed budynkami organów gminnych, jednostek administracyjnych, w miejscach publicznych oraz przez mieszkańców, przedsiębiorców i instytucje prowadzące działalność na terenie samorządu przy zachowaniu należytej czci i powagi. Flaga może być też używana wewnątrz obiektów, w których odbywają się uroczystości i obrady organów gminnych, jak również w formie flagietki na biurkach, stołach konferencyjnych i recepcjach.

Pełna treść uchwały ws. używania herbu i flagi gminy Koło: uchwała XXIX.183.2021 (144.4kB) na stronie https://gmina-kolo.bip.net.pl/?a=1604

zdjęcie gminakolo.pl/

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here