Fototapety w rytmie miasta

0
303

Miasto jako temat ściennych fototapet posiada olbrzymi potencjał. Przedstawiające je wzory są niezwykle zróżnicowane, dzięki czemu pasują do wielu różnych aranżacji. Dekoracje z miastami ukazują bowiem nie tylko metropolie pełne wieżowców, reklam i samochodów, ale także średniowieczne starówki, zabytkowe gmachy i kamienice, skwery, parki oraz mosty. Unikatowa i niepowtarzalna jest więc każda tego rodzaju fototapeta. Miasto, zarówno nowoczesne, jak i takie o długiej historii, zawsze intryguje, fascynuje, jest wypełnione życiem – twierdzi zaproszony przez nas do rozmowy ekspert z firmy Myloview. Fototapety z nimi świetnie sprawdzają się zwłaszcza w nowoczesnych, industrialnych wnętrzach. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby wpleść je również w bardziej klasyczne aranżacje – dodaje. Więcej motywów z miastami znajdziesz tutaj

Niebanalna fototapeta – miasto okiem artystów

Planując urządzenie nowoczesnego mieszkania warto wcześniej zastanowić się jakiego rodzaju dekoracje najlepiej wpiszą się w nasz pomysł. Zdaniem zaproszonego specjalisty wzory inspirowane estetyką miast to doskonały wybór w wielu przypadkach. W rozmowie opowiedział nam o kilku interesujących inspiracjach.

– Fototapety z miastami to bardzo uniwersalne dekoracje, które jesteśmy w stanie wykorzystać na różne ciekawe sposoby. Wzory przedstawiające przemysłowe czy industrialne części miast doskonale uzupełnią wystrój dużego salonu loft. Spory potencjał mają także ozdoby z charakterystycznymi zabytkami czy miejscami danej metropolii. Często proponuję je osobom zainteresowanym podróżami lub historią. Bardzo cenię także artystyczne wizerunki sławnych miast oraz ich dzielnic. Wzory w tym stylu często wykorzystują ciekawe technikiartystyczne, retuszowane zdjęcia albo oryginalne, stylowe ilustracje. Sporą popularnością cieszą się również kolorowe, nieco abstrakcyjne grafiki, przedstawiające nowoczesną zabudowę wielkich metropolii. Ze względu na swoją charakterystyczną estetykę doskonale uzupełnią one wygląd nowoczesnych, prostych aranżacji – na przykład minimalistycznej sypialni.

Gustowna fototapeta – plan miasta w czerni i bieli

https://myloview.pl/

Dwukolorowe, proste dekoracje ścienne od kilku sezonów cieszą się niesłabnącym uznaniem i popularnością. Są uniwersalne, świetnie wpisują się w różne typy wnętrz, współgrając z wieloma modnymi stylistykami. Zapytaliśmy więc eksperta, jakie przeznaczenie widziałby dla czarno-białych fototapet z miastami.

Bardzo lubię wzory czarno-białe. Są proste, czytelne, a przy tym niesamowicie wyraziste i wymowne. Często zdarza mi się do różnych mieszkań sugerować minimalistyczne, oryginalne fototapety przedstawiające plan lub mapę danej miejscowości. Zawsze są to bowiem dekoracje intrygujące, takie które swoją estetyką skutecznie przyciągają uwagę i wzrok. Plany miasta mogą być wykonane w bardzo zróżnicowanych stylach. Jest więc z czego wybierać! Przykładowo we wnętrzach o nowoczesnym wystroju świetnie sprawdzą się nieco komiksowe, czarno-białe grafiki nakładające na plan ulic i budynków sceny z codziennego życia wielkich metropolii. Detale takich wzorów naprawdę robią wrażenie. Efektownym zabiegiem jest także przełamanie barw – nasza fototapeta z planem miasta może być wzbogacona o kontrastowy, barwny szczegół – samochód, postać przechodnia, uliczną lampę lub reklamowy neon. Ze względu na swój styl taki wzory świetnie sprawdzają się podczas urządzania gabinetu albo salonu.

Elegancka fototapeta – miasto nocą

Spośród fototapet z miastami swoim wyjątkowym charakterem zwracają na siebie uwagę również te, na których ukazano wielkie metropolie po zmroku. Nocne zdjęcia zachwycają bowiem wyrazistymi kontrastami oraz niepowtarzalnym nastrojem. Chcąc dowiedzieć się więcej na temat tych konkretnych wzorów oraz poznać praktyczne rady z nimi związane, poprosiliśmy eksperta o kilka słów komentarza.

Osobiście jestem wielkim entuzjastą tego typu dekoracji. Wspaniale podkreślają one atmosferę wielkomiejskiego życia, które nieprzerwanie toczy się przez całą dobę. Co ciekawe, fototapety bazujące na nocnych zdjęciach miast przedstawiać mogą zarówno gigantyczne metropolie, jak i klimatyczne, niewielkie, zabytkowe miasteczka. Oba typy wzorów posiadają swój urok oraz liczne zalety. Panorama z widokiem na rozświetlone tysiącami świateł wieżowce i rozrywkową dzielnicę dużego miasta bardzo skutecznie ożywi wybrane przez nas pomieszczenie, pomimo swojej dość ciemnej estetyki. Doda także otoczeniu stylowego wyglądu. Równie ciekawe są jednak wzory ukazujące nastrojowe nadmorskie miasteczka portowe, pełne winiarni i innych lokali otwartych do późna w nocy. Fototapety z wizerunkami takich miejsc świetnie wyglądać będą w sypialni i gabinecie, ale z powodzeniem wykorzystać możemy je także do ozdobienia kuchni.

materiał sponsorowany