Finałowe strzelanie z udziałem kłodawian

0
180
IMG
IMG

Finałowe strzelanie z udziałem kłodawian miało miejsce na strzelnicy pleszewskiej siedziby LOK-u. Mowa o 58. Finale Wojewódzkim Ogólnopolskich Zawodów Strzeleckich „O Srebrne Muszkiety”.

Finałowe strzelanie z udziałem kłodawian. Jak im poszło?

Juniorzy ze Szkolnego Koła Strzeleckiego przy ZSP Kłodawa wywalczyli tam wicemistrzostwo województwa wielkopolskiego! Drużynę tworzą Marcin Ostróżka (IVTe), Krzysztof Bojanowski (IIITm), Konrad Sieradzki (IITi) i Maciej Kowalewski (IA LO). Chłopcy wystrzelali 1 043 punkty na 1 200 możliwych. Ponadto Konrad Sieradzki indywidualnie wywalczył wicemistrzostwo województwa z wynikiem 359/400 punktów. Pierwszy był Filip Cieniewski, a trzeci Kamil Szczęsny. Obaj z kłodawskiej „jedynki”.

Dziewczęta z kłodawskiej ZSP, po wyrównanej walce, zdobyły czwarte miejsce. Drużynę tworzyły Anna Piguła, Ewa Witaszek i Weronika Tomaszewska, wszystkie z klasy IIA LO. Ponadto Ania indywidualnie wywalczyła trzecie miejsce, ulegając tylko koleżankom z kłodawskiej „jedynki”, Magdalenie Banasiak i Wiktorii Kowalewskiej.

Pierwsze miejsce i awans do finału centralnego w Bydgoszczy, zarówno w juniorkach jak i juniorach, wywalczyła kłodawska SP nr 1.

źródło i zdjęcie: ZSP w Kłodawie