Festiwal Technologiczny w szkole w Wólce Czepowej

0
58
120634619_908512679676988_3693686901650199810_n

W Szkole Podstawowej SPSK w Wólce Czepowej odbył się Festiwal Technologiczny w ramach programu „Szkoła Małego Inżyniera”, którego laureatami placówka została po emocjonującej walce o głosy w grudniu zeszłego roku. Jego organizacja w pierwotnym zamyśle przewidziana była na 21 marca, jednak w związku z wystąpieniem pandemii, a co za tym idzie, zamknięciem szkół, działania zostały wstrzymane.

Projekt „Szkoła Małego Inżyniera” zrealizowany został przez Volkswagen Poznań oraz Fundację Rozwoju Edukacji Małego Inżyniera. Głównym celem spotkania była promocja nauk ścisłych. Wobec tego uczniowie mieli możliwość uczestniczyć w trzech pokazach naukowych, które z ramienia Fundacji poprowadzili studenci chemii, fizyki oraz elektrotechniki.

Przedziwne substancje w tajemniczy sposób zmieniające kolor, ogromna pasta dla słonia, różnokolorowe płomienie i wiele innych to efekty najpiękniejszych i najciekawszych eksperymentów chemicznych poprowadzonych podczas pierwszej prezentacji.

Podczas kolejnego pokazu, opartego na wykorzystaniu niezwykłych właściwości suchego lodu o temperaturze -80 stopni C uczniowie zostali zapoznani z jego zastosowaniem w różnych sferach naszego życia oraz poszerzyli wiedzę na temat stanów skupienia i sublimacji. Spektakularne kolorowe, dymiące substancje, śniegowe bańki mydlane czy przedziwna mgła zrobiły wrażenie na każdym widzu.

Podczas kolejnego pokazu uczniowie dowiedzieli się, jak powstały roboty i do czego służą, oraz w jaki sposób robotycy budują swoje konstrukcje i zostali zapoznani z podstawowymi rodzajami czujników i niesamowitymi możliwościami różnorodnych robotów.

Festiwal Technologiczny był częścią nagrody, którą udało się szkole wywalczyć. Ponadto otrzymała ona zestawy klocków LEGO® MINDSTORMS® EV3 do budowy oraz programowania robotów o wartości 6 000 złotych oraz certyfikowane szkolenie z prowadzenia zajęć dla dwóch nauczycieli.

Organizacja pokazów, podyktowana obecną sytuacją, odbyła się bez udziału gości, ale należy pamiętać, jak ogromnym zaangażowaniem w czasie głosowania wyróżniła się cała społeczność szkolna i lokalna oraz sympatycy oraz przyjaciele szkoły z całej Polski. To właśnie dzięki tej aktywności oraz entuzjazmowi emocjonujące głosowanie, zakończone 6 grudnia, przyniosło sukces. Szkoła z liczbą 17 598 głosów znalazła się na 6. miejscu, pokonując liczebnych, wielkomiejskich przeciwników.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom uczniów pragnących rozwijać się w tej dziedzinie od września ubiegłego roku szkolnego w szkole w Wólce Czepowej odbywają się zajęcia robotyki dla uczniów starszych i młodszych klas. 

źródło i zdjęcia: SP SPSK w Wólce Czepowej

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here