Ewaryst Jaśkowski wyróżniony tytułem Honorowego Obywatela Miasta Koła

0
129

Na wczorajszej sesji Rady Miejskiej Koła kolski historyk i regionalista Ewaryst Jaśkowski odebrał akt nadania i statuetkę związaną z uhonorowaniem go tytułem Honorowego Obywatela Miasta Koła. Uchwała w tej sprawie zapadła na poprzednich obradach. Wniosek o nadanie tytułu Ewarystowi Jaśkowskiemu złożył do przewodniczącego rady burmistrz Koła Krzysztof Witkowski, a komisja pozytywnie zaopiniowała jego wniosek.

Ewaryst Jaśkowski to znany społecznik, osoba szanowana i ceniona w lokalnym środowisku. Jest wciąż aktywny i nie ustaje w działalności regionalistycznej.

W ceremonii wręczenia statuetki i aktu nadania wzięli udział również inni wyróżnieni wcześniej Honorowi Obywatele Miasta Koła – Kazimierz Kasperkiewicz i Robert Andre, którzy pogratulowali mu wyróżnienia oraz życzyli dalszej udanej działalności na rzecz miasta, za które Ewaryst Jaśkowski serdecznie podziękował.

Ewaryst Jaśkowski jest 16 osobą z tytułem Honorowego Obywatela Miasta Koła. Oprócz niego tytuł ten otrzymali: Antoni Dziatkowiak, Zdzisław Krzyszkowiak, Grażyna Rabsztyn, Zbigniew Radziwonowicz, Halina Trawińska, Maria Kwaśniewska-Maleszewska, Jan Paweł II, Jerzy Sadowski, Leonard Jaroszewski, Marek Kukuryka, Janusz Kapusta, Tomasz Kos, Dariusz Matysiak, Robert Andre i Kazimierz Kasperkiewicz.

źródło i zdjęcie: Urząd Miejski w Kole