Europejski Dzień Sportu w kłodawskiej SP nr 2

0
146

We wszystkich państwach członkowskich, już czwarty raz, obchodzony był Europejski Tydzień Sportu, koordynowany w Polsce przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Szkoła Podstawowej nr 2 im. Białych Górników w Kłodawie również włączyła się w akcję, której celem jest propagowanie aktywności fizycznej w codziennym życiu oraz popularyzacja sportu na poziomie lokalnym.

Pierwszy dzień w szkole rozpoczął się pokazem gimnastycznym w wykonaniu szóstoklasistek i wspólną rozgrzewką wszystkich wychowanków placówki, prowadzoną przez dziewczęta z siódmej klasy. Wtorek upłynął pod hasłem pełnej muzyki i ruchu „Tanecznej przerwy”, a środa była pełna wrażeń za sprawą Turkowskiego Klubu Karate OYAMA.

Zwieńczeniem Europejskiego Tygodnia Sportu był niedzielny wyjazd uczniów do Poznania w ramach akcji „Kibicuj z klasą”. Dzieci pod opieką nauczycieli dopingowały zawodników Lecha, którzy w rozgrywkach ekstraklasy spotkali się z drużyną Miedzi Legnica, a po spotkaniu wszyscy w radosnych nastrojach wrócili do Kłodawy.

źródło i zdjęcia: Szkoła Podstawowa nr 2 w Kłodawie

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here