Ekipa sensei Wojewody znowu z medalem

0
98
0010-1

Zawodnicy Kolskiego Klubu Sportów Walki Oyama Karate, w składzie Maja Niżewska i Arkadiusz Wojewoda stanęli do rywalizacji o medale w prestiżowej imprezie, jaką jest OYAMA TOP Puchar Polski OYAMA Polskiej Federacji Karate w konkurencji Knockdown oraz Otwarty Puchar Polski OYAMA PFK w konkurencji lekki kontakt i semi-knockdown. Turniej odbywał się w Wieliczce, w reprezentacyjnym Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnym „Solne Miasto” i zorganizowany został przez Wielicki Klub Sportowy OYAMA.

W turnieju wystartowało blisko 300 reprezentantów 34 klubów karate. W pierwszej kolejności rozegrano rywalizację w konkurencji lekki kontakt z udziałem naszej zawodniczki Mai Niżewskiej – kat. młodziczka do 30 kg. Maja po stoczeniu 3 zaciętych walk, kończąc ostatnią przed czasem, osiągnęła swój życiowy sukces w imprezie tak wysokiej rangi, zdobywając puchar za 3. miejsce. Następnym etapem rozkładu dnia była rywalizacja w konkurencji knockdown. Tu na polu walki stanął młodzieżowiec, sensei Arkadiusz Wojewoda w najliczniej obsadzonej kategorii do 70 kg. Podobnie jak jego młodsza koleżanka, i on przystąpił do turnieju z szansą na medal. Jednak po trzech ciężkich pojedynkach, stojących na bardzo wysokim poziomie, wszystkie z dogrywkami – łącznie 14 minut walki, o utracie brązowego medalu Pucharu Polski Oyama Top zdecydowała różnica wagi ciała na korzyść jego przeciwnika. Ostatecznie Arkadiusz uplasował się na czwartym miejscu.

Obowiązki sędziego zawodów pełnił sensei Krzysztof Wojewoda, kierownika ekipy – Marlena Wojewoda, a za sprawy techniczne odpowiadał Robert Niżewski.

Start w imprezie wsparła gmina miejska Koło.

źródło: Kolski Klub Sportów Walki, zdjęcia: Radosław Dyduch, archiwum KKSW

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here