Efektem pożytecznych spacerów kilka worków śmieci i… komplet starych mebli

0
184
20200417_091443

Wraz z początkiem roku, mieszkaniec Leśnicy w gminie Koło, postanowił wraz z żoną, w ramach czynu społecznego i dobrego uczynku posprzątać przydrożne rowy drogi gminnej, znajdującej się przy ich domu. Sprzątanie odbywało się zazwyczaj przy okazji popołudniowych spacerów. Rozkwitająca wiosna, a wraz z nią budząca się życia przyroda, w żaden sposób nie współgrały bowiem z dużą ilością śmieci, napotykanych w najbliższym sąsiedztwie.

Efektem sprzątania okazało się kilka worków szkła, tworzyw sztucznych i odpadów zmieszanych, a także… stary komplet wypoczynkowy. Mieszkańcy Leśnicy uwolnili od śmieci około 600-metrowy odcinek poboczy gminnego ciągu komunikacyjnego, który jest stosunkowo słabo uczęszczany. Strach zatem pomyśleć, ile śmieci znajduje się przy innych drogach czy w lasach.

Od dziś ponownie otwarty został wstęp do lasów. Może zatem warto pomyśleć o tym, by przy okazji spaceru leśnymi szlakami, zrobić coś pożytecznego dla otaczającej nas przyrody i wybierając się na przechadzkę wyposażyć się choćby w małą torbę, i wzorem małżeństwa z gminy Koło, zabrać kilka odpadów pozostawionych w miejscu publicznym. Z pewnością nasze otoczenie będzie piękniejsze, a otaczająca natura nam wdzięczna…

W przypadku natknięcia się na odpady wielkogabarytowe, zwarto fakt ten zgłosić do lokalnego urzędu. Z uzyskanych informacji wynika, że komplet mebli – po zgłoszeniu do Urzędu Gminy Koło – ma zostać zabrany w ramach najbliższej, piątkowej zbiórki odpadów wielkogabarytowych organizowanej na terenie gminy Koło.

zdjęcia: Czytelnik, mieszkaniec Leśnicy – dziękujemy

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here