Dziś Światowy Dzień Krwiodawcy!

0
225
krwiodawcy

Każdego roku, 14 czerwca, obchodzony jest Światowy Dzień Krwiodawcy ustanowiony z okazji przypadających na ten dzień urodzin Karla Landsteinera, który w 1901 odkrył grupy krwi. Za to odkrycie w 1930 roku otrzymał nagrodę Nobla.

Kierownik biura Oddziału Rejonowego PCK w Kole, opiekunki oraz członkowie Szkolnego Koła PCK w Liceum Ogólnokształcącym im. Kazimierza Wielkiego w Kole, a także uczniowie klasy IBp i 2D uczcili święto, umieszczając na zdjęciach czerwone symbole swoich grup krwi. W ten sposób został uhonorowany odkrywca grup krwi i krwiodawcy będący cichymi bohaterami ratującymi zdrowie i życie ludzi.

źródło: Oddział Rejonowy PCK w Kole

Dziś warto przypomnieć, jak Klub Młodzieżowy HDK PCK w Kole oraz Oddział Rejonowy PCK w Kole oraz inne osoby działają na rzecz krwiodawstwa w Kole i powiecie kolskim. Pamiętajmy również o tych, którzy dzielą się swoją krwią z tymi, którzy jej potrzebują…

Kliknij: Tutaj relacje z tylko niektórych akcji zbiórki krwi od honorowych krwiodawców. A było ich w Kole i powiecie baaaardzoooo, bardzooooo wiele!

Czytaj też: Uczcili 100 lat Polskiego Czerwonego Krzyża