Dzień Sportu w Wielkopolsce Wschodniej 2019. Na podium Brzeźno, Brdów i Powiercie!

0
155
DSC_0297

W hali sportowej w Babiaku, w minioną sobotę, 16 listopada br., po raz ósmy odbył się Dzień Sportu w Wielkopolsce Wschodniej. To impreza promocyjno-sportowa, organizowana przez Stowarzyszenie „Wielkopolska Wschodnia”.

Wzięło w niej udział 96 uczniów, reprezentujących 8 szkół podstawowych. Do rywalizacji przystąpiła młodzież z Sadlna, Brdowa, Bogusławic, Lubstowa, Powiercia, Morzyczyna, Wysokiego i Brzeźna. Zawody przeprowadzono w sześciu konkurencjach sportowych, podczas których walka o punkty i miejsca była bardzo zacięta i wyrównana, ale przebiegała w sportowej atmosferze i duchu fair play.

Zwycięzcą turnieju okazała się szkoła z Brzeźna, która obroniła tytuł sprzed roku. Na drugim stopniu podium stanęła ekipa z Brdowa, która również powtórzyła sukces z zeszłorocznych zawodów, a trzecie miejsce przypadło zespołowi z Powiercia. Laureaci zawodów otrzymali nagrody w postaci bonów na zakup sprzętu sportowego.

Dzień Sportu w Wielkopolsce Wschodniej współfinansowany był ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich (EFRROW) w ramach realizacji osi 4 LEADER PROW na lata 2014-2020, poddziałanie 19.4 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji”.

źródło i zdjęcia: UG w Babiaku, Stowarzyszenie „Wielkopolska Wschodnia”

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here