Dzień otwarty w Szkole Podstawowej im. Idei Olimpijskiej w Sokołowie pełen energii i radości

0
689
Szkoła Podstawowa im. Idei Olimpijskiej w Sokołowie otworzyła podwoje dla przyszłych uczniów, którzy chcieliby pobierać w niej naukę oraz uczęszczać do przedszkola w roku szkolnym 2019/2020.
W lutową sobotę, po przekroczeniu progu placówki, mali goście i ich rodzice zostali przywitani przez przedstawicieli samorządu szkolnego i skierowani do sali gimnastycznej. Tam dyrektor, Iwona Niewiadomska, przywitała wszystkich licznie przybyłych, przedstawiła ofertę szkoły oraz wskazała na zmiany, które planuje wprowadzić od przyszłego roku szkolnego.
Odbyła się również premierowa projekcja filmu promującego szkołę, a potem głos zabrali wójt gminy Koło, Mariusz Rybczyński i przewodniczący rady rodziców, Grzegorz Malec. Po oficjalnych wystąpieniach wszystkich zaproszono do obejrzenia przedstawienia, pt. „Czerwony kapturek”, przygotowanego przez starszych uczniów. Ku ogólnej uciesze, w koszyczku Czerwonego Kapturka znalazły się cukierki, które jeszcze bardziej poprawiły nastrój spotkania. Po bajce wszystkie maluchy zostały zaproszone do kipiących energią i radością zabaw tanecznych, prowadzonych przez nauczycieli.
Po tanecznych zmaganiach nadszedł czas na regenerację sił i odpoczynek, czemu miał służyć przygotowany poczęstunek. Na dzieci czekała fontanna z czekolady, desery i inne smakołyki. Po rozkoszach podniebienia maluchy wróciły do przygotowanych dla nich atrakcji, czyli zabaw z chustą animacyjną, malowania twarzy, kącika plastycznego, gier, układania puzzli itp. Za wytrwałość dzieci otrzymały nagrody i upominki, a później miały możliwość zrobienia pamiątkowego zdjęcia z bajkową postacią.
Dobrym zwiastunem na zakończenie były uśmiechnięte i zadowolone twarze dzieci i ich rodziców.
źródło i zdjęcia: SP w Sokołowie