Dzień Ogórka w pierwszą niedzielę sierpnia!

0
1395

Dzień Ogórka w Karszewie odbędzie się w pierwszą niedzielę sierpnia. Będzie to już XIII edycja wydarzenia, które ma miejsce w gminie Dąbie.

Dzień Ogórka z dofinansowaniem

Gmina Dąbie otrzymała dofinansowanie na realizację tej plenerowej imprezy. W Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu, 6 maja br., samorząd dąbski reprezentował burmistrz Tomasz Ludwicki. Wówczas została podpisana stosowna umowa na realizację zadania w ramach Planu Działania Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Nosi ono nazwę „Organizacja imprezy plenerowej pn. Dzień Ogórka”.

W ramach wydarzenia planowane są m. in. wykłady pn. ,,Optymalizacja wykorzystania zasobów środowiska naturalnego w kontekście ochrony wód przed zanieczyszczeniami ze źródeł rolniczych”. Wydarzenie z ogórkiem w roli głównej ma też na celu upowszechnienie wiedzy w zakresie dotyczącym różnorodności genetycznej roślin.

Kwota dofinansowania, którą otrzymała gmina Dąbie, wynosi 16 645,88 zł.

źródło i zdjęcie: Urząd Miejski w Dąbiu, zdjęcia archiwalne: okrągłemiasto.pl

Więcej o Dniu Ogórka czytaj tutaj

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here