Dzień Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną w Kole [FOTO]

0
442

Dzień Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną przebiegł w Kole pod hasłem „Żyj zdrowo. Pokaż swoje atuty”!

Główne obchody skoncentrowały się na gali w Miejskim Domu Kultury w Kole. Ich kulminacyjnym, a jednocześnie otwierającym punktem, było przekazanie kluczy do dwóch nowych mikrobusów dla Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego oraz Środowiskowego Domu Samopomocy w Kole. Zakup pojazdów możliwy był dzięki dofinansowaniu z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, w ramach programu wyrównywania różnic między regionami. Klucze w obecności starosty kolskiego Roberta Kropidłowskiego oraz radnych miejskich i powiatowych, z rąk dyrektora PFRON-u, oddział w Poznaniu Anny Skupień, odebrali burmistrz Koła, Krzysztof Witkowski, oraz przewodnicząca Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną koło w Kole, Urszula Szurgot.

Dzień Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną w Kole – gala z występami artystycznymi

W części artystycznej publiczność mogła obejrzeć występy podopiecznych Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego, Warsztatów Terapii Zajęciowej, a także studia wokalnego „Prima volta” z MDK-u w Kole. Przeplatały je wystąpienia zaproszonych gości, m. in. dyrektorów i pracowników Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Kole, Urzędu Skarbowego w Kole, Powiatowego Urzędu Pracy, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, Komendy Powiatowej Policji w Kole, którzy informowali o tym, w jaki sposób instytucje te wspierają osoby niepełnosprawne. Zapraszali też do stoisk, przy których czuwali i porad udzielali specjaliści.

Zanim jednak młodzi artyści wyszli na scenę ideę Dnia Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną przybliżyła dyrektor OREW-u, Iwona Peda-Zioła.

W holu do dyspozycji zebranych były także stoliki wystawowe placówek działających na rzecz osób niepełnosprawnych oraz wypieki przygotowane podczas warsztatów kulinarnych Domu Seniora+, WTZ, OREW-u i ŚDS-u.

Poniżej galeria zdjęć z dzisiejszej uroczystości. Zapraszamy do obejrzenia.

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here