Dzięki dobrej współpracy radnych z wójtem. 50 wyremontowanych odcinków dróg w gminie Babiak

0
238
Koniec kadencji tuż-tuż. Czas na podsumowania i analizy tego, co udało się zrealizować. Takie zestawienia robią władze gmin powiatu kolskiego. Zrobili je także babiaccy samorządowcy, i jak wynika z zestawień, dobiegającą końca kadencję, pod względem budowy lokalnych dróg, można w tej gminie uznać za pomyślną. Przemawia za tym około 50 różnej długości odcinków ciągów komunikacyjnych, które na terenie babiackiego samorządu przeszły naprawę lub modernizację. Wliczyć tu należy także udzielone Powiatowi Kolskiemu wsparcie finansowe na przebudowę nawierzchni powiatowych.
Poprawa infrastruktury drogowej była priorytetem samorządowców tej kadencji, a sukces w tej mierze jest zasługą doskonałej współpracy organów stanowiącego i wykonawczego babiackiego samorządu. Udało się przebudować 39 odcinków dróg gminnych i dołożyć do 12 fragmentów nawierzchni powiatowych, dzięki zrozumieniu potrzeb mieszkańców i efektywnemu współdziałaniu radnych z wójtem.
Na zadania związane z ciągami komunikacyjnymi wydano w gminie Babiak łącznie około 10 mln zł. Miejscowości, w których nawierzchnie zostały zmodernizowane, to m.in. Lichenek, Brdów, Brzezie-Smólkowo, Lipie Góry, Olszak, Krukowo, Zwierzchociny, Babiak, Janowice, Korzecznik-Szatanowo, Korzecznik-Podlesie, Wiecinin, Bogusławice, Góraj, Lucynowo, Ozorzyn, Suchy Las, Mchowo, Lubotyń i Brdów-Ostrowy.
Ale w ciągu mijającej kadencji udało się zrealizować także kilka innych, bardzo potrzebnych społeczeństwu przedsięwzięć. Są to przede wszystkim budowa boiska wielofunkcyjnego, sportowego w Bogusławicach, rozbudowa stacji uzdatniania wody w Brdowie, rozbudowa przedszkola w Brdowie, zakup lekkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla OSP w Babiaku, remont Centrum Dziennego Pobytu Senior Wigor, budowa i wymiana sieci wodociągowej w Zwierzchocinach i Zakrzewie, budowa kanalizacji sanitarnej w Babiaku – etap IX oraz w Ozorzynie – etap I oraz przebudowa pomnika powstańców w Lucynowie. Z mniejszych i mniej kosztownych zadań należy wymienić zagospodarowanie i modernizację zespołu boisk sportowych w Ozorzynie, wykonanie altany przy świetlicy wiejskiej w Janowicach, budowę placu zabaw dla dzieci i altany w Dębnie Królewskim oraz otwartej strefy aktywności w Brdowie.
źródło i zdjęcia: Urząd Gminy Babiak

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here