Dzieci uczyły się zabezpieczać ślady

0
79
Dzieci uczyły się zabezpieczać ślady

Dzieci uczyły się zabezpieczać ślady

Ponad 200 przedszkolaków i uczniów podstawówek odwiedziło funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Kole w ramach akcji „Przyjazna Komenda”. Podczas wizyty dzieci poznawały specyfikę pracy mundurowych, uczyły się zabezpieczać ślady na miejscu przestępstwa oraz wręczały kierowcom „Dziecięce Mandaty Zaufania”.
Komenda Powiatowa Policji w Kole, od 7 do 8 czerwca, gościła przedszkolaków oraz uczniów szkół podstawowych z powiatu kolskiego. Wizyty odbywały się w ramach akcji pod hasłem „Przyjazna Komenda”. W sumie kolskich mundurowych odwiedziło ponad 200 milusińskich.
Funkcjonariusze przygotowali dla nich wiele atrakcji. Były pokazy sprzętu policyjnego i możliwość zapoznania się z pracą technika kryminalistyki. Dzieci zwiedziły także pomieszczenia dla osób zatrzymanych oraz stanowisko dowodzenia. Odwiedzający mieli okazję zobaczyć też pokaz kierowania ruchem na skrzyżowaniu ulic 3 Maja, Toruńskiej i Sienkiewicza, a punktem kulminacyjnym był aktywny udział maluchów w przeprowadzeniu kontroli drogowej, podczas której wręczały własnoręcznie przygotowane „Dziecięce Mandaty Zaufania”. Wizyta zakończyła się spotkaniem z sierżantem Pyrkiem rozdającym słodkie upominki.Dzieci uczyły się zabezpieczać ślady
Działania profilaktyczne przeprowadzone przez funkcjonariuszy z Koła miały na celu nie tylko zabawę i zapewnienie dzieciom niezapomnianych przeżyć. Spotkania miały też charakter edukacyjny. Przypomniały zasady ruchu drogowego oraz dostarczyły maluchom wiedzy, gdzie mogą szukać pomocy w sytuacjach zagrożenia. Dzieci natomiast przypomniały kierującym autami o zachowaniu szczególnej ostrożności w rejonach szkół, placów zabaw i boisk, gdzie najczęściej dochodzi do zdarzeń drogowych z udziałem nieletnich. Ponadto podczas spotkania, z uwagi na zbliżające się wakacje, propagowano bezpieczny wypoczynek letni nad wodą.
źródło i zdjęcia: KPP w Kole