Dzieci, piłka, zabawa i goście, czyli II Mikołajkowy Turniej Skrzatów w Piłce Nożnej [FOTO]

0
320

Po raz drugi w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kole odbył się Mikołajkowy Turniej Skrzatów w Piłce Nożnej. – To inicjatywa Konińskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej, Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kole oraz Miejskiego Klubu Sportowego Olimpia Koło. Wyszliśmy z pomysłem, aby dla dzieci, które nie grają w ligach, organizować turnieje. Jednym z nich jest właśnie ten, który dziś odbywa się w Kole. Biorą w nim udział młodzi adepci piłki nożnej, którzy dopiero rozpoczynają przygodę z piłką. To chłopcy i dziewczęta z rocznika 2011 i młodsze – powiedział dyrektor MOSiR-u w Kole i jednocześnie przewodniczący Wydziału Gier i Ewidencji w Konińskim Okręgowym Związku Piłki Nożnej, Jarosław Kawka.

W tym roku w sportowej imprezie, która w swym założeniu ma być bardziej zabawą niż rywalizacją bez zwycięzców i przegranych, wzięło udział 9 drużyn: CKS Sparta Konin, MGKS Wicher Dobra, SKP Słupca, RM Team, KS Górnik Konin, Stowarzyszenie Warta Rumin, MKS Victoria Września, MKS Olimpia Koło I oraz MKS Olimpia Koło II.

Drużyny zostały podzielone na dwie grupy, w których mecze rozgrywane były systemem każdy z każdym. Potem zorganizowaliśmy rundę dodatkową, w ramach losowania, gdzie jedna drużyna z grupy A zagrała z drużyną z grupy B. Nie prowadziliśmy punktacji, gdyż turniej ten traktujemy jako sportową rozrywkę. Na koniec każde dziecko otrzymało pamiątkowy medal oraz mikołajową czapkę – dodał Jarosław Kawka.

Jak przystało na imprezę mikołajkową, oprócz wielu zaproszonych gości, wśród których nie zabrakło prezesa Konińskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej Grzegorza Pietrzaka, wiceprezesa Roberta Nadgrodkiewicza, członka zarządu KOZPN Krzysztofa Jurkiewicza, wicestarosty powiatu słupeckiego Szymona Grzywińskiego oraz rodziców, turniej swoją obecnością zaszczycił… Święty Mikołaj, który obdarowywał cukierkami nie tylko maluchy, ale również dorosłych.

Pierwszy turniej cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem i wpisany został do kalendarza corocznych imprez realizowanych przez Koniński Okręgowy Związek Piłki Nożnej. Serdecznie dziękuję dyrektorowi MOSiR-u w Kole, Jarosławowi Kawce, Urzędowi Miejskiemu w Kole oraz sponsorom: OSM w Kole, firmie Sokołów oraz wszystkim instytucjom, które wspierają nasz turniej, Myślę, że dzisiejsze spotkanie młodych adeptów piłki nożnej służy popularyzacji i rozwojowi tej dyscypliny w naszym regionie. KOZPN jest bardzo dumny z tego, że tak duża liczna dzieci może spotkać się w jednym miejscu, a my możemy wspierać tę inicjatywę. Ważna jest zabawa z piłką, a nie wynik. Niezwykle istotne jest też zaangażowanie rodziców. Są tu ze swoimi dziećmi, co bardzo dobrze rokuje na przyszłość, a my za kilka lat będziemy mogli ocenić wyniki tego, co dziś robimy – powiedział prezes KOZPN, Grzegorz Pietrzak.

Impreza została zapoczątkowana rok temu. Współorganizatorami turnieju są: Urząd Miejski w Kole, Miejski Klub Sportowy Olimpia Koło oraz Koniński Okręgowy Związek Piłki Nożnej.

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here