Dystans pokonywali w klubie, siłowni lub w domu

0
85
90404802_574779546458409_6256573886234624000_n

To było jedno z ostatnich wydarzeń, które odbyło się, gdy szkoły i wszystkie instytucje normalnie funkcjonowały. Klub MKS „Brdów”, jego sympatycy oraz uczniowie Szkoły Podstawowej w Brdowie wzięli udział w wydarzeniu pod nazwą World Rowing Indoor Sprints 2020 organizowaną przez Concept 2 oraz World Rowing. Uczestnicy z całego świata rywalizowali na dystansie 1 000 metrów. Mogli zgłaszać się indywidualnie oraz drużynowo. Brdowscy wioślarze wystartowali jako 70-osobowa drużyna. Organizator przewidział kategorie wiekowe 12 lat i poniżej 13-14, 15-16, 17-18 oraz open. Udział polegał na przepłynięciu podanego dystansu przez organizatora w klubie, siłowni lub domu, następnie za pomocą specjalnego formularza wpisywało się wyniki, wiek, kraj i klub.

Zmagania w Brdowie zaczęły się 4 marca, a zakończyły 6. Każdy chętny mógł wziąć udział. Chętnych nie brakowało. Rywalizacji podjęli się uczniowie brdowskiej szkoły, rodzice, pracownicy, absolwenci szkoły, sympatycy wioślarstwa, sekcja tenisa stołowego TOP-SPIN. Rywalizacji towarzyszyła rodzinna atmosfera oraz chęć uzyskania jak najlepszego czasu.

W kategorii dziewcząt 12 lat i mniej najlepszy czas uzyskała Patrycja Zawadzka, która zajęła 44. miejsce na 107 startujących. W kategorii dziewcząt 13-14 lat najlepsza była Julia Ćwiklińska, która zajęła 18. miejsce na 177 startujących. W kategorii chłopców 12 lat i poniżej najlepszy czas „wykręcił” Mateusz Ogrodowczyk zajmując 22. miejsce na 159 startujących. W kategorii chłopców 13-14 lat najlepszy wynik uzyskał Kamil Błaszczyk, co dało mu 79. miejsce na 198 startujących. W kategorii chłopców 15-16 lat Bartłomiej Junkiert uplasował się na 38. miejscu na 156 startujących. W kategorii open kobiet Beata Wełnicka, ze swoim najlepszym czasem, była 669. na 1 574 startujących pań. W kategorii open mężczyzn Andrzej Frontczak uplasował się na 1 214. miejscu na 3 370 startujących. – Po wirtualnym pokonaniu rzeki Warty, widząc bardzo duże zainteresowanie społeczności ergometrem wioślarskim, nie przeszliśmy obojętnie obok wydarzenia organizowanego przez World Rowing oraz Concept 2. 70 startujących osób to nasze możliwości jest bardzo dużo. Cieszymy się, że nie tylko młodzież, ale również dorośli, chcą brać udział w różnych eventach związanych z wioślarstwem. Teraz przygotowujemy się do sezonu letniego. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, to wystartujemy w Bydgoszczy na otwarciu sezonu letniego – Bartosz Mikołajczyk. – Śledzimy nie tylko polskie, ale i zagraniczne imprezy, w których mogą sprawdzać się wszyscy nie tylko zawodowi wioślarze, ale również amatorzy. 70 uczestników pokazało skalę zainteresowania tą elitarną dyscypliną sportu. Po zeszłorocznych sukcesach, których naprawdę było dużo, o naszych zawodników walczą dwa największe kluby w Polsce – z Bydgoszczy i Torunia. To pokazuje, jakie mamy przygotowanie fizyczne i techniczne. Po ostatnim sukcesie Julii Ćwiklińskiej w Bydgoszczy oraz rekordach życiowych reszty zawodników, można wnioskować, że nadchodzący sezon też będzie udany, czego serdecznie życzę naszym podopiecznym oraz trenerowi – dodał Dariusz Racinowski.

źródło i zdjęcia: MKS „Brdów”

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here