Dwóch mężczyzn zatrzymanych za posiadanie narkotyków

0
148

Policjanci ujawnili narkotyki u dwóch mężczyzn. 31-letni mieszkaniec Kłodawy został zatrzymany przez patrol pieszy w okolicy swojego miejsca zamieszkania. Przy mieszkańcu Koła, podczas kontroli drogowej, mundurowi znaleźli metaamfetaminę. Obu mężczyznom grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat.

Policjanci z Komisariatu Policji w Kłodawie, 17 stycznia br., w godzinach popołudniowych, pełnili służbę w patrolu pieszym. Tuż po godzinie 17.00, przy jednym z bloków, zauważyli mężczyznę, który zachowywał się podejrzanie. Podczas kontroli funkcjonariusze znaleźli u 31-latka dwa woreczki z narkotykami. W jednym z nich znajdowała się marihuana, a w drugim amfetamina. Kłodawianin jeszcze tego samego dnia usłyszał zarzut posiadania środków odurzających, za który, zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii, grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Kilka godzin później, tuż po północy, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego kontrolowali w Dzierawach samochód marki Opel Astra, w którym jechały cztery osoby. Po wylegitymowaniu i sprawdzeniu w policyjnej bazie danych, okazało się, że 22-letni kierowca nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 złotych. Podczas czynności policjantom nie uszło jednak uwadze dziwne poddenerwowanie jednego z pasażerów, dlatego postanowili dokładnie sprawdzić pojazd i osoby. Szybko okazało się, że jeden z pasażerów ukrywa przed policjantami woreczek strunowy z białym proszkiem. Po badaniu narkotesterem okazało się, że jest to metaamfetamina. 36-letni posiadacz narkotyków został zatrzymany w policyjnym areszcie. Jemu również grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

źródło i zdjęcie: KPP w Kole

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here