Dwaj zmiennicy „za kółkiem” kompletnie pijani

0
66

Dyżurny kolskiej jednostki, w poniedziałek, 22 marca br., w godzinach popołudniowych, otrzymał zgłoszenie o ujęciu nietrzeźwych kierujących. Jak się okazało, mężczyźni jechali w kierunku Włocławka, a za nimi podróżowało małżeństwo, które zauważyło volkswagena nietrzymającego toru jazdy i wielokrotnie zjeżdżającego na pobocze. W pewnym momencie samochód zjechał również na lewy pas, w wyniku czego auto jadące z przeciwnego pasa ruchu musiało uciekać na pobocze, by uniknąć zderzenia.

Obserwując tak niebezpieczne zdarzenie, świadkowie natychmiast zadzwonili na numer alarmowy. W tym czasie kierujący volkswagenem zatrzymał się i zamienił miejscami z pasażerem, po czym samochód ruszył w dalszą drogę. Niestety, nie zmienił się sposób jazdy, dlatego świadek wyprzedził jadący przed nim pojazd i doprowadził do jego zatrzymania. W aucie siedzieli dwaj mężczyźni, z którymi trudno było nawiązać kontakt. Ich mowa była bełkotliwa i niespójna.

Badanie stanu trzeźwości obu mężczyzn wykazało blisko 3 promile alkoholu w organizmie u każdego. 56-latek nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, natomiast 60-latkowi policjanci zatrzymali prawo jazdy. Za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2 i zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna.

To kolejny przykład, gdzie czujność i właściwa reakcja świadków na stwarzane zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym uniemożliwiła kontynuację nieodpowiedzialnym kierujących jazdę. Pamiętajmy, by w podobnych sytuacjach nie być obojętnym. Każdy nietrzeźwy na drodze to potencjalny sprawca tragedii.

źródło i zdjęcie: KPP w Kole

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here