Dwa prawa jazdy w ciągu jednej doby

0
181
IMG_7379

Dwa prawa jazdy w ciągu jednej doby zatrzymali kolscy policjanci. Sprawa dotyczy dwóch kierujących, którzy przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. Kontrole prowadzone były w Osieku Małym i Sokołowie. Wszystko wydarzyło się wczoraj, tj. 2 lipca br.

Rekordzistą w przekroczeniu prędkości okazał się 19-letni mieszkaniec gminy Sompolno, który pojazdem marki Citroen jechał z prędkością 112 km/h w obszarze zabudowanym, przy ograniczeniu do 50 km/h. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym, a na jego konto wpłynęło 10 punktów karnych.

Kolejnym zatrzymanym za rażące przekroczenie dopuszczalnej prędkości, był 25-latek zamieszkały na terenie gminy Turek. Kierujący samochodem marki Volkswagen, przez najbliższe trzy miesiące, nie będzie mógł wsiąść za kierownicę. On w terenie zabudowanym jechał z szybkością 109 km/h.

Policjanci przypominają, że zgodnie z obowiązującymi przepisami ruchu drogowego, kierowca, który przekroczy prędkość w terenie zabudowanym o więcej niż 50 km/h obligatoryjnie ma zatrzymane prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Jeżeli, pomimo utraty prawa jazdy, nadal będzie kierował samochodem i zostanie zatrzymany przez policjantów, okres zatrzymania wydłuży się do 6 miesięcy. Jeżeli natomiast ponownie zdecyduje się prowadzić pojazd, wówczas grozi mu utrata uprawnień i ponowny egzamin na prawo jazdy.

źródło: KPP w Kole

Inne zdarzenia z przekroczeniem prędkości – czytaj TUTAJ

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here