Dotacje na modernizację świetlic w czterech sołectwach

0
169
1-1

Cztery sołectwa w gminach Kłodawa i Dąbie otrzymały finansowe wsparcie. To efekt udziału w ogłoszonej przez Zarząd Województwa Wielkopolskiego X edycji konkursu „Pięknieje wielkopolska wieś”, którego celem jest wspieranie inicjatyw mieszkańców sołectw uczestniczących w programie „Wielkopolska Odnowa Wsi 2013-2020”.

Na X edycję konkursu „Pięknieje wielkopolska wieś” wpłynęło 290 wniosków. Na liście 124, którym pomoc finansowa została przez Województwo Wielkopolskie przekazana, znajdują się cztery z terenu powiatu kolskiego. Są nimi Zbójno i Leszcze w gminie Kłodawa oraz Rzuchów i Krzewo w gminie Dąbie.

Umowy na przekazanie środków już zostały podpisane. Stało się to w świetlicy wiejskiej w Leszczach, gdzie burmistrz Kłodawy Piotr Michalak oraz skarbnik Grzegorz Dzięgielewski sygnowali dokumenty z wicemarszałkiem województwa wielkopolskiego Krzysztofem Grabowskim, a potem symboliczne czeki dla sołectw Leszcze i Zbójno trafiły do rąk pań sołtysek Krystyny Kacprzak i Anny Kołodziejskiej.W Leszczach umowy z wicemarszałkiem Krzysztofem Grabowskim podpisał też burmistrz Dąbia Tomasz Ludwicki.

W gminie Kłodawa 30 000 złotych zostanie wykorzystane na modernizację świetlicy wiejskiej w Leszczach i zagospodarowanie terenu. Taka sama pula środków zostanie skierowana na działania przy zagospodarowaniu terenu przy świetlicy wiejskiej w Zbójnie. W gminie Dąbie 24 000 złotych posłuży do modernizacji świetlicy wiejskiej w Krzewie, a 30 000 złotych do modernizacji świetlicy w Rzuchowie.

źródło i zdjęcia: Urząd Miasta i Gminy Kłodawa