Do twarzy im z książką! Konkurs PiMBP w Kole rozstrzygnięty!

0
111

23 prace uczestników z Koła, Babiaka, Chojen, Kłodawy, Olszówki i Kościelca napłynęły na otwarty konkurs, który ogłosiła Filia dla Dzieci Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kole. Fotograficzna rywalizacja pod hasłem „Do twarzy mi z książką” prowadzona była od 12 marca do 21 kwietnia br. W tym czasie chętni mieli możliwość przesyłania swoich prac. Wyłonienie laureatów nastąpiło tuż przed 7 maja, a dziś, tj. 8 maja br., w czytelni PiMBP w Kole ogłoszone zostały wyniki i wręczone nagrody. Kameralna uroczystość była jednym z wydarzeń tegorocznego Tygodnia Bibliotek, który obchodzony jest także w kolskiej książnicy.

Celem konkursu było m.in. zwizualizowanie pasji czytania, miłości do książek, a także propagowanie dialogu ze światem i wyrażanie emocji, zadaniem natomiast – wykonanie sleeveface. czyli ujęcia osoby z zasłoniętą przez okładkę książki częścią ciała lub wkomponowanie książki w pasujące do niej otoczenie.

Jury konkursowe, po wnikliwej analizie prac, postanowiło przyznać trzy nagrody i trzy wyróżnienia. Najbardziej spodobała się praca Wiktorii Sieradzkiej. Drugie miejsce zajęło zdjęcia Rafała Baryły, a trzecie – Dominiki Tomczyk. Wyróżnienia natomiast powędrowały do Gabrieli Pińkowskiej, Marii Wiśniewskiej oraz Nadii Chojeckiej.

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here