Delegacja z Gruzji gości w Kole

0
137
o
o

Delegacja z Gruzji gości w Kole. Gruzini z miasta Sighnaghi, przebywają z oficjalną wizytą w naszym mieście. Są w Kole od środy, a wizyta odbywa się na zaproszenie burmistrza i radnych, z udziałem kilku stowarzyszeń i instytucji. Gruzińską delegację stanowią Giorgi Gogilashvili – burmistrz Sighnaghi, Temur Balarjishvili – zastępca burmistrza Sighnaghi oraz Valiko Janiashvili i Aleko Matiashvili – wykonawcy w zespołe Zedashe.

Delegacja z Gruzji gości w Kole. Jaki jest cel wizyty?

Głównym celem wizyty jest podpisanie listu intencyjnego dotyczącego współpracy między miastami, ale także poznanie naszego miasta i niektórych miejscowości powiatu kolskiego. W środę delegacja została powitana w ratuszu przez wiceburmistrza Lecha Brzezińskiego, a następnie udała się na zwiedzanie fary i klasztoru ojców Bernardynów.

W czwartek goście wiele dowiedzieli się o kolskich placówkach oświatowych. Byli bowiem w Szkole Podstawowej nr 2, Szkole Podstawowej nr 3 oraz Tęczowym Przedszkolu. Potem udali się do dwóch kolskich przedsiębiorstw. Kolejny dzień upłynął na wizycie w Powiatowej Komendzie Straży Pożarnej w Kole, zwiedzaniu sanktuarium i klasztoru w Brdowie, domu w którym mieszkała Pola Negri, Zespołu Szkół w Brdowie i miejscowego cmentarza, gdzie znajduje się grób dziadka Fryderyka Chopina.

źródło i zdjęcia: Urząd Miejski w Kole

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here