Czyste miliony dla mieszkańców gminy Koło

0
136

Z dużym zainteresowaniem spotkało się podjęcie w lipcu ubiegłego roku współpracy gminy Koło i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu w ramach wspólnej realizacji programu „Czyste Powietrze”. Obecnie wartość uzyskanych przez mieszkańców gminy Koło dotacji przekroczyła kwotę jednego miliona. Jest to o tyle budujące, że stanowi realny wkład samorządu w walkę z ograniczeniem emisji szkodliwych substancji do powietrza, którym wszyscy oddychamy. Należy zauważyć, że gmina Koło była pierwszym samorządem w naszym powiecie, który widząc potrzebę dbałości o środowisko i pomocy swoim mieszkańcom, podjął taką współpracę.

Łącznie od lipca 2019 roku złożono w Urzędzie Gminy w Kole 58 wniosków o dofinansowanie. Na bieżąco przyjmowane są nowe i rozliczane realizowane już wnioski. Samorząd pomaga swoim mieszkańcom w wypełnianiu dokumentów, które następnie składa się w jej siedzibie. Dzięki temu nie ma konieczności korzystania z pomocy WFOŚiGW w Poznaniu. Świadczona jest także na miejscu pomoc w rozliczaniu wniosków i sporządzaniu wniosków o wypłatę dotacji po realizacji zadania.

Przypomnijmy, że w ramach programu „Czyste Powietrze” można w domach jednorodzinnych m.in. wymienić źródło ciepła, wykonać ocieplenie budynku, wymienić okna i drzwi zewnętrzne, zmodernizować instalację grzejnikową, a także uzyskać dofinansowanie na panele fotowoltaiczne i rekuperację. Nabór wniosków jest w trybie ciągłym i trwa do 2027 roku.

Wójt gminy Koło Mariusz Rybczyński, zaprasza wszystkich mieszkańców gminy chcących skorzystać z dofinansowania do zasięgnięcia informacji i złożenia wniosku.

Więcej informacji znajdziemy na stronie internetowej gminy Koło w zakładce Samorząd/Czyste Powietrze.

źródło: Urząd Gminy w Kole

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here