[AKTUALIZACJA] Czy to niewybuchy? Znalezisko przy budynku PUP-u w Kole

0
338

Na niebezpiecznie wyglądające przedmioty natknęli się pracownicy, którzy prowadzą roboty ziemne przy budynku Powiatowego Urzędu Pracy w Kole. Od rzecznika KPP w Kole st. asp. Daniela Boły usłyszeliśmy, że informację o znalezisku policjanci otrzymali dziś, tj. 6 listopada, w godzinach rannych. Teren wokół budynku został ogrodzony. Na miejscu przebywają policjanci oraz strażacy.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że znalezione przedmioty mogą być fragmentami pocisków, ale czy faktycznie tak jest, i na co natrafili pracownicy, okaże się dopiero, gdy działania przeprowadzą członkowie grupy pirotechnicznej z Poznania. O dalszych wydarzeniach w sprawie powiadomimy.

Aktualizacja, godz. 20.15

Zakończyły się działania prowadzone przy budynku Starostwa Powiatowego w Kole, gdzie dziś podczas prac budowlanych natrafiono na przedmioty przypominające niewybuchy. – Do czasu przybycia na miejsce patrolu saperskiego z Jednostki Wojskowej nr 1523 w Inowrocławiu miejsce zostało zabezpieczone przez funkcjonariuszy KPP w Kole oraz Straży Pożarnej. W ziemi znajdowały się dwie głowice granatnika Panzerfaust, które zostały zabezpieczone przez patrol saperski. Działania zakończono przed godz. 19.00 – poinformował rzecznik KPP w Kole st. asp. Daniel Boła.