Cztery jednostki OSP z gminy Koło otrzymały dofinansowanie

0
65
IMG_6887-1

Zakończyła się ocena wniosków w ramach Ogólnopolskiego programu finansowania służb ratowniczych. Część 2. Dofinansowanie zakupu sprzętu i wyposażenia jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych w roku 2020 dla ubiegających się o dofinansowanie ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.

W naborze złożonych zostało 440 wniosków, z tego 417 podlegało rejestracji zgodnie z zapisami regulaminu, 339 wniosków spełniło kryteria dostępu i zostało przedłożonych do zatwierdzenia i zaplanowania pomocy.

Zgodnie z zapisami regulaminu wielkość planowanej pomocy oraz jednostki do dofinansowania zostały zweryfikowane przez Komendanta Wojewódzkiego PSP w Poznaniu.

Do dofinansowania wskazano przedsięwzięcia, które w opinii KW PSP, ze względu na pilne potrzeby operacyjne, winny być realizowane w pierwszej kolejności w ramach alokacji środków.

Zarząd Funduszu rozpatrzył listę wniosków spełniających warunki do dofinansowania i zgodnie z Regulaminem Naboru Wniosków zaplanował pomoc finansową. W wyniku naboru czterem jednostkom OSP z gminy Koło zostały przyznane środki.

Ochotnicza Straż Pożarna w Powierciu otrzymała 24 984 złotych, Ochotnicza Straż Pożarna we Wrzącej Wielkiej – 22 800 złotych, Ochotnicza Straż Pożarna w Kiełczewie Smużnym – 24 200 złotych, a Ochotnicza Straż Pożarna w Ochlach – 21 150 złotych.

źródło: Urząd Gminy w Kole

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here