Członkowie Kolskiego Klubu Sportów Walki wypoczywali w górach

0
158

W minionym tygodniu 12-dniowy wypoczynek w górach zakończyli uczestnicy letniego obozu sportowo–rekreacyjnego, zorganizowanego przez Kolski Klub Sportów Walki.

Wzorem poprzednich lat sensei Marlena i Krzysztof Wojewoda zabrali młodych turystów do malowniczej Białki Tatrzańskiej, gdzie w pensjonacie „Pod Tatrami” spędzili aktywnie czas, realizując zaplanowany programu zajęć. A był on na tyle bogaty, by każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Już w drodze do miejsca zakwaterowania obozowicze odwiedzili Park Rozrywki „Rabkoland” w Rabce, korzystając do woli z jego atrakcji. Wynajęty autokar został do dyspozycji grupy na czas pobytu, co ułatwiło jej przemieszczane się do miejsc wycieczek. Dla rozruszania nóg przed głównymi wyprawami młodzi turyści rozpoczęli swoją przygodę wspinaczkową od krótkiego podejścia do Ośrodka Narciarskiego na Kotelnicy. Potem było bardziej ambitnie. Pod opieką przewodnika górskiego, dwukrotnie udali się do Tatrzańskiego Parku Narodowego, gdzie pieszo pokonali wielokilometrowe szlaki widokowe, zachwycając się pięknem górskich krajobrazów, poznając faunę, florę i historię tej części Polski. W trakcie swoich wędrówek odwiedzili Centrum Edukacji Przyrodniczej w Zakopanem oraz zespół dworsko-parkowy w Kuźnicach, wstępując do muzeum przyrodniczego, gdzie podziwiali kolekcję kręgowców Antoniego Kocyana. Zdobyli Wielki Kopieniec i Nosal, przeszli szlak z Kuźnic przez Kalatówki na Sarnią Skałę, wracając Doliną Strążyską i Drogą pod Reglami pod skocznie w Zakopanem. Po każdej z wypraw zmęczeni wędrowcy koili swoje zmęczone ciała w wodach kąpieliska termalnego na Polanie Szymoszkowej w Zakopanem. Podczas wizyty w Spiskiej Krainie w Niedzicy, pokonali trasę parku linowego, zwiedzili Park Miniatur, poskakali na „dmuchańcach”, obejrzeli film w systemie XD i zmierzyli się ze sobą na arenie laserowego paintballa. W trakcie przebywania w miejscu zakwaterowania uczestniczyli w treningach sztuk walki, korzystali z boisk do gier zespołowych, grali w ringo, kometkę, tenisa stołowego, cymbergaja oraz rozwijali swoje zdolności artystyczne. Nie zabrakło oczywiście wieczornych dyskotek i karaoke. Wszyscy obozowicze otrzymali dyplomy uczestnictwa oraz pamiątkowe koszulki i czapeczki.

Nad całością wypoczynku czuwali wychowawcy Marlena Wojewoda, Mikołaj Michalak i Arkadiusz Wojewoda oraz kierownik Krzysztof Wojewoda. Organizację wypoczynku wsparły samorządy miejski i powiatowy.

źródło i zdjęcia: Kolski Klub Sportów Walki

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here