Ciąg dalszy nastąpi po wakacjach. Dołącz do rekonstruktorów średniowiecznego życia!

0
47

Po wakacjach spotykamy się Pracowni Orange, we wtorki od godz. 16:00 do godz. 20:00, a w środy od godz.17:30, działamy w Pracowni Ceramicznej. Zachęcamy niezdecydowanych. Czekamy na Was. Pomożemy uszyć ubranie, bo sprawia nam to wiele przyjemności. Zrealizujemy kolejne spotkanie w plenerze” napisali organizatorzy projektu „Do Mieszczan, do Mieszczek”, przypominając, że grupy rekonstrukcyjne to wciąż oryginalny sposób na rozwijanie nowych i pielęgnowanie starych pasji.

MDK w Kole zaprasza do nowego przedsięwzięcia!

My staramy się odtwarzać życie mieszczan z czasów średniowiecza. Nasz projekt kierujemy do osób chcących podążać śladami przodków i poczuć się przez chwilę tak jak oni. Dalej będziemy pracować nad strojami i zaplanujemy realizację nowych wydarzeń, gdzie postaramy się odtworzyć codzienne zajęcia i proste rzemiosło. Nieustannie czekamy na kobiety z dziećmi i mężczyzn, na młodzież i seniorów, czyli wszystkich niezależnie od wieku i stanu zdrowia. Zależy nam, aby udział w tych spotkaniach nieco odmienił codzienność, pozwolił na spędzanie czasu w dobrym towarzystwie i „przenosił” rekonstruktorów w historyczne czasy, co naprawdę daje ogromną radość i satysfakcję” – czytamy w dalszej część komunikatu zapraszającego do dołączenia do grupy.

Początek jesiennych spotkań zaplanowano na 7 września 2021.

źródło: MDK w Kole

O dotychczasowych efektach czytaj:  Ręcznie wykonali stroje i spotkali się przy ruinach kolskiego zamku

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here