Chciał przekupić policjantów

0
251

W ręce policjantów wpadł 34-latek, który na terenie gminy Osiek Mały prowadził auto, mając ponad 1,2 promila alkoholu w organizmie. Aby uniknąć odpowiedzialności za jazdę pod wpływem alkoholu, chciał wręczyć policjantom 100 zł. Teraz odpowie zarówno za jazdę po pijanemu, jak i za próbę wręczenia stróżom prawa korzyści majątkowej.

Do zdarzenia doszło we wtorek 25 września br. Policjanci Wydziału Kryminalnego przemieszczali się przez Trzebuchów, na terenie gminy Osiek Mały. W pewnej chwili zaobserwowali samochód marki Ford Fiesta, którego kierujący jechał całą szerokością jezdni. Policjanci nabrali podejrzeń i postanowili zatrzymać auto do kontroli. Nie było to łatwe, gdyż sposób w jaki ten samochód się poruszał, nie pozwalał na jego bezpieczne wyprzedzenie. Kierujący fordem zatrzymał się dopiero, gdy policjanci użyli sygnałów świetlno-dźwiękowych. Stróże prawa od razu wyczuli od kierowcy silną woń alkoholu. 34-letni mieszkaniec gminy Babiak, aby uniknąć kary za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, próbował wręczyć policjantom 100 złotych licząc, że to uwolni go od kłopotów. Zamiast tego natychmiast został zatrzymany. Kryminalni wezwali na miejsce patrol ruchu drogowego, który sprawdził stan trzeźwości mężczyzny. Badanie wykazało, że 34-latek miał ponad 1,2 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Mieszkańca gminy Babiak umieszczono w policyjnym areszcie. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Za jazdę po pijanemu grożą mu 2 lata więzienia, a za próbę skorumpowania policjantów Kodeks karny przewiduje nawet 10 lat więzienia.

źródło: KPP w Kole

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here