Było spokojnie i bez incydentów podczas finału WOŚP w powiecie kolskim

0
169

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kole zabezpieczali przebieg 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Funkcjonariusze czuwali nad bezpieczeństwem oraz rozdawali kwestującym elementy odblaskowe zwiększające ich bezpieczeństwo. Efektem właściwych działań prewencyjnych był brak jakichkolwiek przejawów naruszenia prawa.

W związku z odbywającym się Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy kolscy policjanci czuwali nad porządkiem i bezpieczeństwem osób kwestujących. W tym celu na ulice miasta oraz sąsiednich gmin została skierowana zwiększona liczba patroli. Policjanci pełnili służbę zarówno w mundurach, jak i w ubiorze cywilnym, by odpowiednio szybko dostrzec ewentualne zagrożenia. Funkcjonariusze pilnowali, czy pod rzeczywistych wolontariuszy nie podszywają się oszuści. Opieką otaczali kwestujące dzieci, na które zwracali szczególną uwagę, dbając o to by młodzi ludzie nie znajdowali się w okolicznościach stanowiących dla nich zagrożenie. Pilnowali również porządku na imprezach towarzyszących przedsięwzięciu.

Oprócz prowadzonych wzmożonych działań prewencyjnych, funkcjonariusze prowadzili akcję profilaktyczną z zakresu bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego. Rozdawali kwestującym opaski odblaskowe oraz informowali, jak istotne i ważne dla bezpieczeństwa jest używanie takich elementów ubioru. Ponadto mundurowi wręczali zainteresowanym ulotki propagujące Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz wyjaśniali w jaki sposób należy z niej korzystać, zwłaszcza w jakich sytuacjach można zasygnalizować miejsce zagrożone.

Satysfakcjonującym faktem jest, że podczas trwania akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na terenie powiatu kolskiego nie odnotowano żadnych incydentów oraz naruszeń prawa. Świadczyć to może o właściwym zaangażowaniu służb dbających o bezpieczeństwo 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

źródło i zdjęcia: KPP w Kole